• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ne,uzimaju jednako
pretpostavljam da si to zaključio po prvoj i drugoj slici,to tako na slici izgleda,jer kada sam se zaustavio,zemlja se sa prve brazde preklopila u brazdu,a sa druge ne.
pa kako bi mi izgledalo oranje da mi brazde ne uzimaju jednako...?
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
ne,uzimaju jednako
pretpostavljam da si to zaključio po prvoj i drugoj slici,to tako na slici izgleda,jer kada sam se zaustavio,zemlja se sa prve brazde preklopila u brazdu,a sa druge ne.
pa kako bi mi izgledalo oranje da mi brazde ne uzimaju jednako...?

Pozdrav! Morao bi cijeli plug pomaknuti u lijevo tako da prva brazda uzima više ili nije dobar nagib pluga te spustiti prvu brazdu !!!oranje je super samo možda ta mala sitnica !!! to se na rahloj zemlji ne osjeti toliko ali na težoj se jako osjeti (moje mišljenje) !!!:?

Pozdrav kolegi "daneku" uz pitanje kaj ništa ne ore ...??? ( ...daj konačno slike već sam jako nestrpljv...)!!!
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
jao,hehe
pa ne slikam ja kad je savršeno,stao sam u sred polja i slikao.
kako sam napisao vec,kada sam stao,zemlja se sa prve brazde preklopila,a sa druge još ne...
a bude još slika oranja,pa čete vidjet...
Inače,ta zemlja je bila jako teška,pa sam navezao hrpu stajskog gnojiva,i eto,uspio sam nešto popravit strukturu tla..
ovo je slika sa istog polja lani
dsc00457xt.jpg

a ovo je prvi prohod tanjuračom
dsc00488ve.jpg
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
jao,hehe
pa ne slikam ja kad je savršeno,stao sam u sred polja i slikao.
kako sam napisao vec,kada sam stao,zemlja se sa prve brazde preklopila,a sa druge još ne...
a bude još slika oranja,pa čete vidjet...
Inače,ta zemlja je bila jako teška,pa sam navezao hrpu stajskog gnojiva,i eto,uspio sam nešto popravit strukturu tla..
ovo je slika sa istog polja lani

Koja je to razlika u oranju ,ali ne samo kod tebe!!! ove godine se ore,a prošle godine se mučilo i mučilo...!!!( znaš i sam)
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
pozdrav i tebi joža ja ti več sve izoral prije 10 dana a sad kad bum išel kraj zemlji bum ti poslikal i poslal
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo moj posao od danas......stari traktor, stari posuđeni plug......i nekako je i išlo......






















bole, jel sada uredu??
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ja sam orao danas jako je suho i neide plug preduboko 20 do 23 cm , tamo di je vlaznija zemlja ide lijepo ali imam problem proklizuje mi stalno lijevi kotac njemu je uvijek lakse i on proklizi sad me zanima pokusavao sam stavit utege sa prednjih kotaca na zadnje ali nije islo pa me zanima da li da napunim kotac sa vodom da li bi mi to pomoglo naravno zanimaju me posljedice punjenja guma vodom inace rijec je o ursusu c360 cini mi se da je malo prelagan za oranje!
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
danas zavrsio sa oranjem 18 dunuma.(nepuna dva hektara)u akciji bio zetor 3320
potrosio oko 40 litara goriva.Inace bio kukuruz i obran beracom i uspo sam dobro zaorat ostatke od kukuruza.Sad bih trebo posijat tritikal na polovicu.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
ja sam orao danas jako je suho i neide plug preduboko 20 do 23 cm , tamo di je vlaznija zemlja ide lijepo ali imam problem proklizuje mi stalno lijevi kotac njemu je uvijek lakse i on proklizi sad me zanima pokusavao sam stavit utege sa prednjih kotaca na zadnje ali nije islo pa me zanima da li da napunim kotac sa vodom da li bi mi to pomoglo naravno zanimaju me posljedice punjenja guma vodom inace rijec je o ursusu c360 cini mi se da je malo prelagan za oranje!

C360 da je prelagan za oranje... hmmm...
Imam imt 533 i orem plugom 2x12" na dubini 25-30 cm... i ne proklizava kotac nista, a laganiji je od ursusa.. tako da ne znam u cem je problem kod tebe...
Ima susjed c360 ore bez problema...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
C360 da je prelagan za oranje... hmmm...
Imam imt 533 i orem plugom 2x12" na dubini 25-30 cm... i ne proklizava kotac nista, a laganiji je od ursusa.. tako da ne znam u cem je problem kod tebe...
Ima susjed c360 ore bez problema...

Lijevi koac proklizuje cim zaorem dublje a kada netko stane na blatobran ide bez brige onda cu morat utege namontirat nekako !
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Lijevi koac proklizuje cim zaorem dublje a kada netko stane na blatobran ide bez brige onda cu morat utege namontirat nekako !

Pa ne znam zasto ti to radi, on bi trebao takav plug vuci ko od sale. al dobro to sve opet zavisi o zemlji kakva je, di je i tako.. a probaj utegom..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
i moj tast ima 355 i ore s njime bez problema,a jesi ga probao malo cimnuti hidraulikom kad proklizi.....:scratch
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Kaj ursus nema blokadu diferencijala.S imt 539 je ove godine nemoguće orati bez blokade diferencijala.(barem kod mene)

Pozdrav
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
I kod mene se malo oralo:lol:


Sa


Jednobrazni domaći plug:
-radni zahvat vario od 10 do 22 cola
-radna dubina ovisi o težini noge
-potrebna snaga 0,74KW odnosno 1KS:rolfer:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh