• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
da i onda si s godinama napravi još veču kosinu

Pozdrav!! Evo kolega "danek" ti je kratko i točno odgovorio!!! Kako već orem 5 god. sa okretačima nagib se je dosta smanjio kak je bio prije!!!
Reci ti meni koji bi plug na ovom nagibu bacao brazdu gore i da se ne vraća??? Stalno gaziš po toj brazdi, a teren je nagnut pa zadnji kotači uopće ne idu po tom jarku već vuće ukoso traktor tak da nebi bilo dobro !!! odozdo bacam gore 15 brazdi tak da mi sa pak se složi velika međa i nejde baš bajno u odnosu dok bacam dole !!!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
eo kolega,tu se vidi,kako plug zaorava biljnu masu... (i travu) jer tu je bilo dosta i zakorovljeno...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=UVf36kUiOag[/YT]
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Evo malo i mog oranja od subote !!! Prosudite sami kako je išlo...
Fendt 611+ Gassner 3×16


Uploaded with ImageShack.us

Skidam kapu za oranje po ovakvim "planinama":prayer:
Imao sam prilike se voziti na traktoru po takvome terenu i nije ugodan osjećaj.
Netko je napisao da zemlja "bježi". Zanima me jel stvarno zemlja "bježi" tijekom dugotrajnih kiša, pogotovo ako je pripremljena za sjetvu?
 
V

VOJVODJANIN

Guest
eo kolega,tu se vidi,kako plug zaorava biljnu masu... (i travu) jer tu je bilo dosta i zakorovljeno...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=UVf36kUiOag[/YT]

Pa kad se kupio prave daske i lemeše...:partyman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tu kod mene ima komada koje ako napraviš pre sitno za sadnju kukuruza i kad kukuruz nikne i dođe jaki pljusak,na nekih 100 -200 metara dužine nizbrdice na kraju zna biti sloj nanešenog blata blizu 10 cm,put po kojem se ide kod mene u polje u proteklih 10 godina povisio se sigurno 30cm od razine livada koje su pored a nekad su bile u jednakoj ravnini,pa recimo u jesen u sijanom ljulju tamo pored traga kotača kad se valja zna voda napraviti male kanaliće po 20cm dubine i ta sva zemlja završava u kanalu ili na okolnim livadama i još puno malih pizdarija koje se dešavaju na nagnutim zemljištima, a sigurno je najgora opcija kad kiša odnese tek izniknule kukuruze na cestu i livadu preko i kukuruz tamo počne rasti a vi imate sreću da niste u tom trenu naišli sa autom i završilil u grabi,najbliži mi je primjer cesta iz Šandrovca premaV.Trojstvu na izlazu iz sela,to vam je poslje velikog pljuska kao stari zemljani put na asfaltu:partyman::partyman:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
pozdrav ljudi,, evo malo da zašaram i ja....ostalo mi jos jedna livada za preorati u zivotu nisam tako nesto tvrdo vidio a slag na svemu tome korjena ima u jednom djelu pun k.... sad ćemo s ferka skidati jedan plug pa pičiti jednobraznim nema druge a neznam ni sam kako slupati luće mislio sam s drljacom na proljece proletiti dali ce se dati sta vi mislite moze li to drljaca odraditi??
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Današnje oranje. Brzina 9.5 km/h

DSC01580Kopiraj.jpg
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Danas završavo parcelu od 3,5 rali(jutra)koja nije jedno desetak godina obrađivana.
Letos potarupirao ambroziju inešto šiblja visine 2metra agusto koda je netko sijao.Zemlja tvrda ko kamen,plug nejde u zemlju dublje od 25cm.


 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Dost je jednu godinu ne obradjivati zemlju i da plug nece u dubinu koliko bi trebalo.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
evo ja sam oral za zimsku brazdu
same laser 90 i rabewerk specht ge 3x13
sam0869.jpg

sam0870p.jpg

ovde je malo v kuruzinju,baš ne zatrpava kad su stabljike ostale
sam0877b.jpg

sam0878k.jpg

sam0879b.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Današnje oranje kod šogora sa njegovim traktorom,dva dana prije je kukuruz skinut sa kombajnom:
img102g.jpg

img103t.jpg

img104w.jpg

img105il.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=uJika_5BwY0[/YT]

Nema paljenja kuruzoviništa sam plug i udri.Četri njive od nas jedan čovjek je orao isto kuruzovinište sa nekim starim rusom i 2br plugom i štopalo mu se to ko ludo pa je to odlučio zapalit,i eto nezgode malo je prnio vjetrič i u susjednu njivu cjelu zapalio a da stvar bude gora tam je bila neobrana kuruz,a orao je usluđno.Nažalost nemam slike od toga jer nisam to vidio šogor mi je to rekao.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
zato je dobro od susjeda prvo odorati par brazda onda se to neče desiti,kao šta neki biseri kad poženju svoju pšenicu ili slično zapale slamu a susjed još nije požeo onda je ono glupo opravdanje mislio sam da pšenica neče goriti :rolfer:
-ko je zapalio žito -.....zna se :D
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Prvo nešto lakše. Brzina 9.5 km/h.

DSC00096Kopiraj.jpg


Malčice, ali čisto malčice teže. Brzina 8.5 km/h.

DSC00101Kopiraj.jpg


Pa još malo teže. Brzina isto 8.5 km/h.

DSC00099Kopiraj.jpg


DSC00097Kopiraj.jpg
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Duhan. Pošto je na gredicama, onda si prvo preletim tanjuračama da si poravnam, a inače orao sam i po gredicama i svagdi ide dobro.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dino ovo bude najbolje za zimsku brazdu tu može zalaziti voda od snjega i ima se šta izmrzavati:axe:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
hmm,da.
Sad se dvoumim,dali to potanjurat jednim tragom prije zime,ili radije ne dirat u to.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
kakvo tanjuranje,kod mene 90% takve zemlje ako se je dobra zima da vidiš kaj se namrzne sve ide širom
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh