• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
nemoj tanjurati. tak sam i ja proslu godinu imal jednu zemlju (2.5 rali). voda je na 3 mjesta stajala a moral sam orati jer su poslije prognozirali velikku kišu a zemlja je takva kad jemput voda stoji,stoji duze vrijeme. dobro je promrzlo preko zime, jedino je bilo malo muke sa zatvaranjem zimske brazde (skakal sam po kabini kaj da sam na odskocni dski :p)
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
takve ima i kod nas,ali poslije dobre zime ,tj. u proljeće bude rahla i dobra za daljnu obradu
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
malo teže zemlje :rolleyess:


:shock::shock::shock:

U ovakvoj suši ti imaš ovako grubo oranje. Što bi tek bilo da se okišalo?
Ne tanjuraj nipošto ovako će bolje izmrznuti.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Eto vidiš,ima svakakve zemlje,još je tu bilo podrivano,da se može lakše orat,hehe.
e zato sam i malo žurio orat,da tamo ne nakisne,jer bi onda bilo belaja.
onda neču tanjurat,kad iskusni meštri tako kažu,a manje posla za mene :)
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-pa kod vas ima vlage, kod mene ništa probao danas orati toliko je tvrdo da jede raonike na očigled, kad izađem na uratine i dignem plug izađem van i stavim ruku na raonik mogao bi se opeći koliko je vruć od velikog otpora i trenja u suhoj zemlji, odustao sam i čekam makar 30 mm kiše
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ja danas izoro jos jednu njivu za krumpir raspia se ko brasno vlage ima taman oro sam sigurnih 30cm do 35
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
evo mog oranja
same laser i rabewerk 3x13
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=nzzbQ56ic_M[/YT]
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
e čuje se po zvuku da mu je puna mjera za oranje samo sreča za vas što imate tako ljepu ravnicu,na brijegu bi morao šaltati u puno sporiju,ali oranje je zbilja ok,to nisi malčao ako se dobro vidi,ali ide jako dobro:axe::axe:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
to mu je taman,zvuk je jači zato kad je direktni ispuh bez prigušivači on navek dela tak,dobro baš ne i navek ali probali smo na bregima gde su kaj sam pajdašu oral isto v toj brzini je išel istina malo mu je teže išlo ali ok,niti jedno kukurzište nisam malčiral a bilo je stabljiki velki kaj plug al je sve zaoral i slabo se je štopal,jedino tam dok mi je crtalo išlo po redu pa mi se nakupilo malo
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
vidim da se je sva okovina popalila ,baš šteta tolike mase otišla u dima mogla se iskoristiti za iduču kulturu:axe:

Da sam je bar ja popalio...nabavio plug sa pretplužnjacima kako bih sve mogao zaoravati al djaba, komšija ima parcelu do moje, fino zapalio svoje pa izgorelo i moje.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
bez ljutnje al imaš susjeda BISERA,da te zaboli glava,bitno da ti nije spalio kukuruz kao na nekim slikama na forumu koje su se mogle vidjeti:madmana:
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
bez ljutnje al imaš susjeda BISERA,da te zaboli glava,bitno da ti nije spalio kukuruz kao na nekim slikama na forumu koje su se mogle vidjeti:madmana:

To se zove čista sreća. Prošle godine, vraćam se ja kući s autom i idem putem prema selu kad vidim dim i vatra do neba. Kad sam stao i pogledao, ono gori parcela kukuruza, nekih 2ha u komadu od kojih je najmanje pola hektara bilo u plamenu. Tu parcelu inače radi jedan moj komšija. Najbrže što sam mogao sam otišao autom do negove kuće i rekao mu šta se dešava, on je sa sinom i dva traktora sa tanjiračama (jedna nošena sa 28 i jedna vučena sa 28 diskova) požurio tamo i uspjeli su tanjiračama ograničiti požar. Što od vatre, što od gašenja, gubitak je bilo pola parcele, dakle jedan hektar a kukuruz 100% zreo, komšiju sam našao kako unose kukruze koje su taj dan brali (bilo veče kad se to desilo). Nikad nije otkrio ko je zapalio medju na donjem kraju te parcele a najgore je što je ko zna koliko ljudi tu prošlo s autom i niko ga nije upozorio da mu gori kukuruz.

Na mom kraju su ljudi inače nekako...zli...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
I meni su zapalili polje poslje kukuruza,dodjem na njivu,i onak :x
stvarno ne razumijem,ja to sebi tumačim ovako,to rade ljudi koji NEZNAJU orat :finga:

i danas se malo oralo,naj bolje,naj lakše,naj ljepše moje oranje ove godine, :D
razlog ovakvom oranju je,ja mislim,pošto je tu bio strnjak,pa je bila vožena gnojovka, i gnoj. I onda je to sve skupa u ljeti zaorano.
kao što se vidi,fino je to zadržalo vlagu :p
dsc00910fx.jpg


dsc00911ua.jpg


dsc00912ns.jpg


dsc00914b.jpg


dsc00915is.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=RIGpCp8uNbY[/YT]
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Danas orao zimsku na ' zadnjoj njivi ' ako još nešto ne izleti. Njiva je 10 ha još mi ostalo sutra dopodne da ju završim ... Lijepo izgleda površinski, ali zapravo je tvrdo ko sam đavo.

DSC01600Kopiraj.jpg


DSC01602Kopiraj.jpg


DSC01607Kopiraj.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
predobre slike antonio. evo i kod mene se danas oralo za zimsku. bilo je svakakvog oranja, :x katastrofa.
tješio sam se da pe lagano kad ono brus.:evil:
evo glavne uloge MF 3080 i gassner 3x16.
evo ovo je bilo neko srednje oranje. uzbrdica je bila malo strmija, ali nije preopasno.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh