• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
a dobro to ide,,ja jos nisam sve izoro,,suho je ko vrag,,plugovi mi znaju izac,,pricekat cu,,kisu,,nema druge,,ak, proslu zimsku brazdu oro u siječnju,bilo je dobro izmrzlo se,tak cu i sada,,valjda ce past kisa do iduce godine,,heheheh:gitarist:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Suvo je dosta ali ide, u tabli je nesto bolje stanje, uzorali smo do sada oko 15ha i ima jos toliko ali ima vremena, mi to laganino na tenane ;)
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ma ja izoro oko 10hektara,,radio kalcizaciju i sedmicu bacio,,,da nisam to radio,,bogami nebi ni to izoro,,,ima mjesta di ide,,a negdje ubi boze,,,polako cemo dovrsit,,nema zurbe,,kud pod ovu maglu,,heheheh

koliko je zakup kod vas?jel po hektaru ili rali,,imam nest na lageru za uzet,,par hektara,,pa da imam orijentir,,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
ma ja izoro oko 10hektara,,radio kalcizaciju i sedmicu bacio,,,da nisam to radio,,bogami nebi ni to izoro,,,ima mjesta di ide,,a negdje ubi boze,,,polako cemo dovrsit,,nema zurbe,,kud pod ovu maglu,,heheheh

koliko je zakup kod vas?jel po hektaru ili rali,,imam nest na lageru za uzet,,par hektara,,pa da imam orijentir,,

od nas se sve racuna po dunumu i hektaru ali stvarno neznam koliko je zakup, o tome stariji brinu
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ma ja izoro oko 10hektara,,radio kalcizaciju i sedmicu bacio,,,da nisam to radio,,bogami nebi ni to izoro,,,ima mjesta di ide,,a negdje ubi boze,,,polako cemo dovrsit,,nema zurbe,,kud pod ovu maglu,,heheheh

koliko je zakup kod vas?jel po hektaru ili rali,,imam nest na lageru za uzet,,par hektara,,pa da imam orijentir,,
ja u zakup drzavno dobijem po 60€ ha a privatno ne i mogo ispod 200€
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Jos malo pa gotovo s oranjem

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=E8NRtTjic9k[/YT]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ide MF samo tako:D

Sa snimka mi djeluje da bi mogao još brže orat,na koliko obrtaja je ovo?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ide na 2000 o/min, prva brza power na a a nizbrijeg ide sa b. Tri glave po 20 cola su mu puna kapa. Ni mrve vise jer nebi MF dugo
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
A zašto orete naor a ne sve na jednu stranu?

Jel če možda i IMT 5136 probat vuč ovaj plug?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kolega je bio s ravnjakom pa... a 5136 nece dobit tu čast da kvari oranje:lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Kolega je bio s ravnjakom pa... a 5136 nece dobit tu čast da kvari oranje:lol:
Ma nebi baš 5136 pokvario oranje,moždaaa bi samo bolje išao nego MF:finga:

Moj plug je trenutno posuđen,muku muči Zetor Kristal 120s njim:blackeye
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
a dobro to prolazi, mislim plug je potrošna roba naročito kod tebe u Palinovcu, a kad treba nešto obnoviti to ne dojde ispod 100 mislim eu pa kad to još množiš s brojem brazdi...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
a dobro to prolazi, mislim plug je potrošna roba naročito kod tebe u Palinovcu, a kad treba nešto obnoviti to ne dojde ispod 100 mislim eu pa kad to još množiš s brojem brazdi...
A jasno je to sve,orat če on samo finu zemlju s njim neče u šuder,problem je kaj njegov plug nebre orat kukuruzovinu,i kad se zmalčira ima dost štopanja,pa je posudio da bolje zaore kukuruzovinu.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Kićo, super izgleda oranje. vidim i utezi su nabavljeni za mf-a. koliko ih ima i koliko je to kg? koliko je kostalo to zadovoljstvo?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Dobio ih s traktorom, 14 komada po 45kg a srednji koji je kao poteznica je oko 52-53kg. Ide jako dobro. Sa 400tinjak kg utega koliko je sada na njemu i pun rezerv tezi oko 6350, ide mali ko pravi;)
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Uzorao sam oko 50 kj .Oranje je išlo na višljim terenima ali parcele koje su proletos bile pod vodom su bukvalno tvrde kao kamen.Na tim parcelama smo rasturili PK đubrivo i istanjirali ih.Ako bude vreme za oranje ,oraćemo .U suprotnom u proleće spremač ili još jednom tanjirača i setva.
Ovo je jedno zaoravanje stajnjaka.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=u66yWr0URyM[/YT]

Na ovoj parceli smo probali i odustali.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=TJMFQ-t6yiA&feature=feedu[/YT]
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Prošle jeseni su nam trebali čamci za raditi po polju a ove jeseni kao u kamenolomu. Kod nas nije bas ovako suho kao na tvom drugom snimku, sipkije je oranje.
Massey je uredan za 10, kod mene je u traktoru kako ljudi kazu "kao kod lavova". Jos dan-dva oranja i dobit ce glanc.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh