• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,216
i video...je*eš fergića koji ima dole auspuh...oglušil sam :shock::rolleyess:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=-HkDnidiqpc&feature=plcp[/YT]

e o tome sam ja pričao...
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
e o tome sam ja pričao...

znam ja kaj si ti pričal...neko ne vjeruje da je tiši ovaj s gore auspuhom...al ovde se vidi iz priloženog kaj je je...kad orem s ovim svojim il neke delam milina al kad uzmem ovoga od suseda...isuse još mi dve vure posle po uhima ruži
 

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
26
Cijena oranja

Pozdrav.

Imam jedan komad zemlje, nije oran par godina, nalazi se blizu Jaskova, kod Ozlja. Ovako po arkodu, koliko sam uspio izmjerit ima oko 60a, sto bi trebalo bit zeru vise od 1 rali? Jel tak?

E sad trebao bi mi netko da to izore, pa jel se moze znat koliko su neke okvirne cijene za tu uslugu, i to sto je dublje moguce, dakle s malo jacim traktorom, jer ovih s 50-60 konja imam kod susjeda i to je preslabo.

Koliko se uopce moze duboko izorati ovim klasicnim traktorima i plugovima? Koliko bi kostalo da se to okrene jos dublje, s rigolacem? Jer ak je 3x vise, onda se ne isplati, al ak je 50-60-70% vise, mozda i da.

Hvala na pomoci i odgovrima.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
samo 2 slike od srijede,
desna polovica je strnište koje je jedanput pređeno tanjuračama, a lijevo je bio krumpir, glavne uloge Zetor 3340 i 2x10" u strništu 1. brzina,a u krumpirištu 2., moglo je i u strništu 2, ali bilo bi prebrzo ovako je kada idem uzbrdo brže, a kada idem nizbrdo sporije da mogu gledati što drugi rade:):):)


 
Posljednje uređivanje:

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pozdrav.

Imam jedan komad zemlje, nije oran par godina, nalazi se blizu Jaskova, kod Ozlja. Ovako po arkodu, koliko sam uspio izmjerit ima oko 60a, sto bi trebalo bit zeru vise od 1 rali? Jel tak?

E sad trebao bi mi netko da to izore, pa jel se moze znat koliko su neke okvirne cijene za tu uslugu, i to sto je dublje moguce, dakle s malo jacim traktorom, jer ovih s 50-60 konja imam kod susjeda i to je preslabo.

Koliko se uopce moze duboko izorati ovim klasicnim traktorima i plugovima? Koliko bi kostalo da se to okrene jos dublje, s rigolacem? Jer ak je 3x vise, onda se ne isplati, al ak je 50-60-70% vise, mozda i da.

Hvala na pomoci i odgovrima.

Dovoljno je i tih 50-60ks za oranje,prvi puta preori koliko ide,poslje svakim oranjem produbiš koliko ide i tako kroz nekoliko oranja dobiješ dubinu koju trebaš.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
to ti ja zovem zelena gnojidba :weedman:
dsc01462n.jpg

dsc01463bg.jpg

pa mala nezgoda :rolfer:
dsc01464n.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dino, sta ti se desilo? zaboravio si da to nije zeko? :mrgreen:
i usput, gdje je on?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
981
pa mala nezgoda :rolfer:
dsc01464n.jpg
[/QUOTE]

Eto što ti je traktor bez prednje vuče :finga:
Inače sve pet što se tiče gnojidbe i oranja.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
evo zaoravanja rauole, i par detaljčića, nevjerojatno kako rauola razrahli zemlju....

DSC01620.jpg

DSC01618.jpg


DSC01617.jpg

DSC01616.jpg

korjenje od rauole..ima ih miljunee
DSC01613.jpg

pa jedna sa kakti table kak to ja zovem...
DSC00058-2.jpg

DSC00057-2.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Hvala momci,trudim se :D
zeko mi je na servisu,sutra ga dovozim :D
ma kako sve vec radim napamet,digao sam plug prije nego sto sam ubacio u rikverc,kako kocnice nisu bas najbolje,i odee dolje,haha. a malo mu je falilo da izađe,izvukao me tata sa malim zetorom :) e točno to,tu traktor sa prednjom vučom nebi ostao! :supz:

matija,jako lijepo oranje,rauola,prava stvar,zanima me,malčiraš zbog lakšeg zaoravanja ili zbog bolje razgradnje rauole?
Nadam se da i ja dobivam tako nesto sa svojom zobi :mrgreen: znam da ne tim intenzitetom,ali bolje i to nego da je strnjak prazan.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
dino i zbog lakšeg zaoravanja i zbog bolje razgradnje....da se ne izmalčira nebi se moglo zaorat ovdje gdje je visokoa 1.5 m...:partyman:

e kak je ona zemlja gdje je grašak bil?
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Kad je najbolje radit osnovno gnojenje i oranje ? Da još malo pričekam da zahladi ili mogu več počet lagano. Trebao bi za kukuruz i lucernu izorat.
 
I

ihorzic

Guest
Da li je itko sad bacao pred oranje ono bijelo čudovište kalcit u zimsku brazdu i u kom omjeru ??
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
išao sam danas malo od dosade posijat jutro i pol jecma i jako se iznenadis s onim sto sam vidio dok sam okrenuo brazdu. na 25 cm dubine jos ima suhe zemlje, jos mi se cinilo da mi se muti vid od alkohola ali nije. pa kolko bi trebalo jos pasti kise da bude posteno mokro
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,338
Količina kiše nije namirena još za prošlu godinu,
a sad ovo što se ispadalo kod mene je i namoćilo, kod drugih neznam.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Količina kiše nije namirena još za prošlu godinu,
a sad ovo što se ispadalo kod mene je i namoćilo, kod drugih neznam.

a bit ce dovoljno za sjetvu, samo to je los predznak za iducu godinu ako se ponovi imalo slicno kao i ovo ljeto
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,338
Stari govore, 7 normalnih, 7 sušnih odnosno kišnih godina.

Jel je to istina ili ne, pitanje je sad?! :lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh