• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jako lijepo oranje,i lijepa zemlja,nema se tu puno kaj reći... :(y):
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gogo, krasno oranje. :icon_pray: :(clap):
Zakaj si prodal plug kad tak lijepo ore i još možeš letit snjim po njivi?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Izgleda da mi ne zivimo u istom svemiru. Blago vama. Ko da je proljece.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Gogo, krasno oranje. :icon_pray: :(clap):
Zakaj si prodal plug kad tak lijepo ore i još možeš letit snjim po njivi?

Ma ima plugova,i uvijek postoji bolje... :) To nije moja zemlja,ja baš ne mogu na svojim parcelama tako letit...

Izgleda da mi ne zivimo u istom svemiru. Blago vama. Ko da je proljece.

Ovo je baš mekana zemlja,tu nikad nema problema s oranjem,a sad su se svi uvjeti poklopili...
Orao sam svoje prije par dana,katastrofa...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je a kaj morem kad nebude mogle orati s 3x14" u ovoj našoj težoj zemlji.

Eventualno ako naleti lemken opal 090 3x12", to jedino dolazi u obzir kaj se tiće 3 brazde.

Onaj kverni 2x16" bi bil majka, oral bi svuda i u bilo kakvim uvjetima, na lakšem tlu brzina više i samo gas.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Sa kvernijom ču ja orat , to je bratić kupio ... sad orem samo sa pravim plugovima :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam da je bratić kupio, sve znam i baš mi je žal kaj smo mi odugovlačili.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne bi bio premali plug,ne kužim zašto forsirati traktor,nisu uvijek uvjeti idealni pa treba odgađati oranje,traktor trobrazdni plug teže nosi,a opet ne valja ako je neka lagana izvedba...
Bolje ići brže,i orati u svim uvjetima,pogotovo kad je plug dosta jak i nema straha da se bude nešto dogodilo...
Šanana-ovaj kojeg budemo uzeli se da raširiti do 18" ako baš treba,bude i on za prodaju,ne brini... :)
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Sitra(subota)je natjecanje oraca u Maloj Buni. Dal ima neki forumas ili administrator da ce doc?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh