• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Vjerujem da su drugi problemi a novi raonici će pomoći ali treba riješiti glavni problem.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Kolega svaka čast! Plug radi vrhunski :). Kojom brzinom si orao i jesi to izmalcirao onaj ječam sto je polegao ili?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Plug je bomba,samo još treba se malo s crtalima igrati... Ma ipak smo ga pobrali,mislio sam da će leći sav,ali nije,pa se isplatilo ga brati...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
gogo de ti meni njega prodaj, ja ću se igrati sa crtalima..:icon_mrgreen:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa plug je na prodaju... Za dva tjedna imam još jedno jutro oranja,ali možeš odmah doći po njega ako ti je hitno.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
koji su glavni problemi kod mog leoparda
Plug ima više varijabli koje moraju biti uštimane. To je puno puta već objašnjeno. Zadnja brazda ne iskače iz brazde radi istrošenih lemeša. S novim će bolje orati. Ako ti nema netko blizu pokazati kako uštimati plug javi se. Ima i na YouTube-u više videa.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Gogo, kombinacija je samo takva..
Da je meni takva, nista bolje mi nebi trebalo, radil bi s tim 50 jutara ko od sale..
Jel ide i zekonja na prodaju?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Dobro je,zadovoljan sam... Ja sad radim malo manje od 25 jutara,i to se odradi bez problema,taman se ufuram,a već gotovo,prošle jeseni je odrađeno oko 45 jutara oranja,nikakav problem.
Vidjet ćemo kakva će biti godina,možda već ujesen dođe neki noviji Zekan,zasad mi najviše fali jedan manji od 50-60ks...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Ne znam jel ima ovdje tema o prašenju strništa, nisam ju vidio...

11694754_796927063757724_5875804682873786488_n.jpg


Ima slame vani, ali plug nema ni predplužnjake, ni povišenja, ni produženja dasaka... Slame ima more, a nije nešto previše nisko ovršeno. Tamo gdje nije sječka bacila i gdje je niže nema ništa vani...
U ponedjeljak kvačim IMT-a pa ćemo vidjeti koji će bolje raditi.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
3 jutra.
Volio bi probati sa uljanom repicom gnojidbu, uvjeti su savršeni, ali me samo muči kako ću posijati, kad nemam svoju sijačicu, a ne bi baš plačao za to...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nas trojica smo posijali ručno jedno jutro raoule za pola sata,duže bi mi trebalo da izvučem sijačicu van i dogegam se s njom do polja.
Probaj nešto posijati,šteta bi bilo sad to ostaviti pošto je i lijep komad zemlje...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Nas trojica smo posijali ručno jedno jutro raoule za pola sata,duže bi mi trebalo da izvučem sijačicu van i dogegam se s njom do polja.
Probaj nešto posijati,šteta bi bilo sad to ostaviti pošto je i lijep komad zemlje...

Razmišljam se o ručnom sijanju... Jel bi bio problem ako bi se pregusto posijalo za zelenu gnojidbu? Planiram uzeti od nekoga kad bude vršio 10-ak kila pa barem dio toga probati, čisto da vidim oće li biti ikakve razlike.

Jeste li mješali sa čime ili samo nju razbacivali?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Vršiti ju nećeš već radiš zelenu gnojidbu, ako baciš više imat ćeš gušči sklop,. Jedino ako baciš više bit će gore po tvoj džep.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Razmišljam se o ručnom sijanju... Jel bi bio problem ako bi se pregusto posijalo za zelenu gnojidbu? Planiram uzeti od nekoga kad bude vršio 10-ak kila pa barem dio toga probati, čisto da vidim oće li biti ikakve razlike.

Jeste li mješali sa čime ili samo nju razbacivali?

Ja mislim da nemaš što fulati. Prvo sam lagano prošao sa rotodrljačom,onda smo ju onako otprilike pobacali,pa lagano sa sjetvospremačem,i bilo je dobro...
Jedino što je bila posijana mjesec i pol prerano...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh