• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
I to je po mom gornja granica za oranje 8-9km/h,,,
Najidealnija brzina mi je 6-7km/h,,, pri toj brzini moj niemayer najbolje napravi poso,,
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni IMT-u za oranje fali brzina između 1 i 2 jer u drugoj baca predaleko brazdu a u prvoj malo spor tak da rađe orem sa Zetorom treča dol i brijeg plug IMT 12 cola .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
IMT-ovi plugovi kako kaze oficir bolje rade pri vecoj brzini u odnosu na druge plugove IMT je specifican po tome,,,
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je mato,a dali bi mi netko mogao reč dali ima razlike u oranju sa izlizanim i novim daskama na dvobraznom plugu?
moje su potrošene fest pa dosta rade...
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=OFmSCn-VC0I[/YT]
Zetor drugom s 10 cola, 3,7 kmh stvarne brzine
ja imam 18.4 gume i bez gazenja ide u 10 cola brazdu
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ja sa svojim IMT 2+14" prva radna i puni gas, e sad koliko je to km/h ne znam jer mi ne radi sat. Ali pri toj mi brzini plugovi najbolje rade
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Pa sta ocekivati od zemlje poslije onoliko kise i svega. Ja gdje sijem krompir poslije oranja doslovno nije bilo potrebno frezanje( frezalo se samo da se razbije po neki busencic zemlje.Traktor je 42 ks i orem sa plugom
2x10 cola i niz brdo na toj njivi je vukao drugom brzom na 25 cm, mozda koji i vise ka da nema nista zakaceno za njega , a uz brdo prva brza. Ove godine niz brdo prva brza niz brdo i gas skoro do poda, a uz brdo 4 spora, stim da je uz brdo bilo i dizanja prvog kraja u zrak. Cetiri puta frezano i nije uradjeno kao do sada sa jednim prolazom. Kod mene su se ledine bolje orale neko ovo sto je orano.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
834
Bi li imalo kakvih losih posljedica po njivu ako bih na njoj zaorao nekih 3 - 4 tone pljesnjivog kukuruza u klipu? Kad vec ne moze posluziti kao stocna hrana neka barem posluzi kao neki oblik organskog gnojiva.. Radi se o povrsini od nekih 1000 chv.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Misljenja sam da bi bio bolje iskoristen ako bi bio gusto posađen (tokorman) pa zaoran kao neki siderat ili iskoristen kao zeleno krmivo,,,
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Razvezi ga po njivi i onda ga z malčerom zdrobi ,da nebi bilo puno prostora za miševe,,,i poslje duboko zaori,,pa nek sprhne...
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
834
Ljudi, hvala vam svima na sugestijama I savjetima, ali kukuruz bu posluzil kao ogrjev I sav bude zgorel kod susjeda u peci od centralnog. Bar neka korist od njega! Futras ne bi sijal jer nemam blaga da ga pojede, divljih svinja hvala Bogu kod mene nema. Ja sam vec razmisljal da ga skupa s klipom sameljem u cekicaru I tak razbacam po njivi, ali je susjed uskocil sa spasonosnom idejom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pazi kad ložiš suhi kukuruz daje 40% više toplinske energije od bilo kojeg drva!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I gori ko lud kaj treba bežati čim dalje od toga!

Udaril čovjeku prije koji tjedan grom u štagalj, a koševi za kukuruz bili u sklopu štaglja, ljudi moji kakav je to plamen bio, nedaj Bog nikom!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja stari kukuruz koristim u kovačiji :D: Pogledaj mu kaloričnu vrijednost i sve će ti biti jasno.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
imam dvobrazni plug 14 cola LEOPARD sa potošenim raonicima te sam raonike jedanput i navarvao ali me ne služe dobro
odlučio sam da kupim nove raonike koje mi savjetujete
slabo znam naštelovati ovaj plug nemam iskustvo prilikom oranja tvrđe zemlje zadnji plug mi neće nikako u zemlj samo bježi iz brazde, ZAŠTO?
pa da probam rješavati jedan po jedan nedostatak prvo raonici
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lemeši če ti rješit največu muku,a uz dva crtala če oranje biti pjesma.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh