• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Dećki 50 konja dvije brazde i 30 dubina, da niste vi ribolovci.
Da, zašto ne? Imam zemlje di komotno mogu orat sa 2x12 na 30 cm sa U445, a imam i zemlje di je 25 cm max kaj mogu ić i to čak i sa 1x12.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Čuj ova zemlja nije teška i to ide, ne znam zašto ne bi, imam gdje je teška zemlja ide i tu oko 20-25cm samo što mu je tu 4. spora puna kapa i prednji pogon i još špera.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
549 mi malo ko oslabio, trebao bi mu srediti pumpu. Što se tiče proklizavanja, malo manje Zetor proklizuje. Zetoru stisnem šperu, 549 ide bez špere, ali sa prednjim pogonom. Sa Zetorom sam brži na 1kj ga prestignem za krug i pol.
U kojoj brzini oreš s 549, ja u 1, nove gume na njemu i nema proklizavanja, plug IMT 756
 

Prilozi

  • WP_20151023_003.jpg
    WP_20151023_003.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 216
  • WP_20151023_001.jpg
    WP_20151023_001.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 202

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Ja sam bil malo kod šogija u ispomoći kod oranja u dost teškoj zemlji , šogijev deutz je imal punu kapu posla z 2x14 , al zato sam je oral s 1x16 bez brige i pameti , i to mi čini za traktor od 45 ks najbolje kombinacija za zaoravanje kukurozovine , nema proklizavanja netreba špera lijepo zaorava i samo ideš iz kruga i krug bez ikakvih problema .
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ne znam kod vas al kod mene ima slucajeva ne tako cesto al bude i takve zemlje da sa 80 ks i 2x12 bude tamam za 30 cm dubine. Skoro sam oro ledinu 20 godina nije orano, da je veci plug traktor bi se napatio.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Lijepa oranja. Baš mi je super vidjeti imt,olt plugove koji lijepo zaoravaju.:icon_pray::(clap):
Kod mene u kraju ima dosta imt, olta koji užasno zaoravaju, kaj me oči bole dok to gledam kolko kukuruza viri iz brazde.

Kod mene bi ove godine steyr 3 brazde vlekel u 1.brzini i u najtežoj zemlji.
Punoo se lakše ore nek prošle godine.
Sada orem na 28-30cm. 7,5-8,5km/h to je u 2.sporoj brzini, a ide i u 2brzoj to je preko 10km/h ali mi je to prebrzo za zimsku brazdu.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Još oni ne oru kako bi mogli. IMT-ov mi se malo smotao, vario sam ga i pojačavao, ali to nije to, trebao bi ga cijeloga izrezati pa nanovo sve pospajati. Prednja brazda mu ne radi kako bi trebala, žao mi što nisam uzeo onoga Regent-a, drugi dan od kada sam se raspitivao za njega tu na forumu nakanio ići ga pogledati kada njega nema više. Što se tiče Olt-a njemu fale deflektori, da ima njih bilo bi bolje.

bhorv orem prvom isto. Nije ni kod mene neko veliko proklizavanje, ali ga ima.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
bhorv -jel to samo zgleda ,ili nemaš deflektore.?I sad nek pogledaju svi kaj pišu kak IMT-ovi plugi nisu baš ,tak,tak,nije to to, ne zaoravaju.....a mase ima !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Curi prek daski, pa ih zatrpa iduća brazda.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
NI jedan orginalni imt plug koji sam ja vidio ne zatvara brazdu baš lijepo (imam dva doma) eventualno se nešto popravlja na vecoj brzini gdje brazdu uspije preklopit a ne da ju samo nasloni.

Da bi orali lijepo potrebno je dosta dorada na njima koliko sam na našima vidio a i od kolega, neke bi i duza daska drugog oblika spasila samo je onda pitanje jel ce se još teže vuc pošto ni standardni se ne vuče baš lagano.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa IMT-ovi plugovi i nisu bas. Naprave oni posao, al taj isti posao napravi i OLT koji se recimo lakse vuce i jos malo ljepse zatrpava.
Svaki radi s osim kaj ima i pokusava izvuci maksimum iz toga. Pa tako i IMT plug.
Da se s njim napraviti dobar posao ali ima boljih plugova koji naprave u najmanju ruku isti posao na laksi nacin.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
To je plug za sipke zemlje. Na težima nejde kak treba i gotovo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
OLT koji se recimo lakse vuce

Neki dan mi je rečeno od onih koji znaju da se OLT teže vuče od IMT-a jer nema poluspiralnu dasku. Tu izgleda svako tupi kak i šta oče i kak da se ja kao neko ko nije sprobal nešta bolje odlučim na nešta bolje. Sad počinjem sumnjati u sve napisano i opisano. :(whew):
U sipkim zemljama če svaki napraviti naizgled kak treba.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Ja kažem isto sranje, samo drugo pakovanje. Jednako se to vuče, imam i ovoga i onoga.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne možeš puno naučiti ako pitaš,jednostavno moraš sam probati...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh