• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Jos je dobro bilo do danas. Od jutros sve gore i hladnije. Idem sad neki strnjak zavrsit pa dosta za danas. A posljepodne stvoreno za spavanje [emoji3]
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Nema straha dok se ne izgubim [emoji4] jednom je bilo drz nedaj kad iz kombajna kljunove na adapteru nisam vidio [emoji3]
155 je
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Kod mene je lijepo vrijeme,taman za usluzna oranja
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    60.4 KB · Pregleda: 353

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,374
Krumpironja jel ide to čudo kroz te redove na slici? Pazi da se ne prevališ koliko duboko oreš :)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Ako baš treba provuče se,al za vinograde je tu maxter on je uži, moj je za sve ostalo
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Jedno pitanje za one koji znaju ili misle da znaju. Na koju bi dubinu trebali ici predpluznjaci?
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Koliko me sećanje služi,mislim da je pisano na 1/3 radne dubine.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovisi kako koji... U većini manuala piše da trebaju ići čim pliće,na 5-10cm,Kverneland kaže da idu na pola radne dubine.
Na Vogelu i Lemkenu su mi najljepše radili kad su išli duboko,na deset cm od vrha lemeša,na jednom Kvernelandu koji je imao pretplužnjake ko Vogel su isto morali ići duboko,na ovom sad idu skroz plitko...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ako orem na 30 dubine, predplužnjak je stavljen na 15 cm od vrha lemeša, ako orem pliće, automatski spuštam predplužnjak dublje.

Nekakvo bi pravilo bilo da ako predplužnjak ide plitko, štopa se.

Al opet sve zavisi od samog modela predplužnjaka i pluga.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni je prodavač pluga rekel da ih dignem do kraja i onda zadnjeg puštam do visine gdje najbolje zaorava , nakon toga izmjerim njegovu visinu i ostale zašarafim na istu visinu .
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Re: Štore

kada smo kupovali traktor vidjeli smo da su dizne ili samo jedna dizna slaba. imam još malo oranja pa ide od na remont: dizne, pumpa, ulja, filteri, ac pumpa, podmazivanje i instalacija koja fali. moram se malo poigrati oko hidraulike jer mi u veoma tvrdoj zemlji (žuta ilovača i nije orano 30 godina i više) izbacuje plug.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Štore

I meni je u ilovači nekidan izbacivalo plug a sve je u redu sa hidraulikom.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Re: Štore

...
Moram se malo poigrati oko hidraulike jer mi u veoma tvrdoj zemlji (žuta ilovača i nije orano 30 godina i više) izbacuje plug.
Neke utege na plug i nede van
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh