• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
63db457012c642794cbf47cbb3a7d59e.jpg
bb06353e84dd328a14336662065570cf.jpg
c7114d9bb62a51a1e603746b1ae55d58.jpg
79072b903bb044b13806eadc638a302e.jpg


Trava do ramena, nemam slika kada sam vise poorao jer sam zurio da me noc ne sustigne

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Trava do ramena, nemam slika kada sam vise poorao jer sam zurio da me noc ne sustigne

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Gdje je to orano?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I kolega, jesi zadovoljan??

Fino okreče i slaže brazdu, iako izgleda dosta zapuštena parcela, nema do Kvernelanda :)
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Krenem, narihtam potegnem 5-6 brazdi sve super, odjednom prva veca od druge, jer druga nece u zemlju onda simo tamo, odvrno toplink i poravno ih i sve zavrsio. Kak sam ti reko 3g nis nije raslo osim trave i jesenskog oranja, na proljece ide kukuruza.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma samo dok ga skužiš jednom, dalje ide lako, tak je i mene znao zezat, ali to nije on kriv, to je do zemlje.
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Sve u svemu sa mojim iskustvom u oranju ispalo je odlicno. Tocno mu fali u ovak vecoj travi prednje crtalo da reze travu, na prvoj brazdi se znalo nakupit tu i tamo trave dok ne spadne u brazdu, a na drugoj nikad. I dosta duboko sam orao skroz do lezaja od crtala ne znam koliko je to otprilike i islo je bez problema.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A nabavi se lako prednje crtalo, omaš ih po njuškalu koliko hočeš.

Ako si išao do ležaja na crtalu, to ti je cca 30 cm dubine. Mislim da sam tak crtalo podesio.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Plug -KATASTROFA.,,je mu ga neko uvalil,,,da bar okreče i slaže kak spada ,pa ajde,ali ovo,,,,,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Heheh...e kolega, kolega :D:

Moram priznati da me čisto hvata nostalgija sad kad ga vidim na slikama kod Kreše.

E da se je dalo iz tog napraviti okretač, nebi nikad iz dvorišta van išao, ta je daska jednostavno parekselans.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidim novi deflektori su gore.

Daj mi reči čije si uzeo??

Dal možda od Opruge Dežanovac??
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Mogu reći da ti ide super malo je zemlja valažna odozgo tolko da ima tu i tam proklizavanja al to je zanemarivo , ja sam na svoj uni ove godine nove gume stavil i bome se osjeti razlika pogotovo u oranju , ide odlično sa 2x12 , a 1x16 ni ne osječa da vuče plug za sobom , samo šteta kaj imam jako malo za orati , svake god sve manje za sad mi je ostalo 3 rali koje sam riješio , možda kod šogija uskočim u pomoć pa bude nadam se i slika .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Meni su gume na 50%, možda i manje. Taj komad je u 7 mj. plitko preoran nakon žetve i sad je gornji sloj zemlje od nekih 10-15 cm jako mekan i zato i imam dosta proklizavanja. Da sam se još sjetio malo zraka ispustit iz guma išlo bi vjerojatno malo bolje.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Aham viš ja to nikad nisam probal kaj bi iz guma zraka ispustil ,kod mene nije teška zemlja pa ono nikad nismo to prakticirali.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh