• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
O tome sam već pričao u njegovoj temi.

Plug je 12'', na dubini nisam štedio, druga brza je u pitanju.

90% sam siguran da su dizne u pitanju, osjetio sam da traktor slabije vuče i ima manje snage, a tako izdaleka ima zvuk kao da radi na dva cilindra.
Prije je prilikom oranja, stisnem gas do poda, od nikada nije izgubio više od 200 okretaja, ili kliže lamela, ili vrte točkovi, a okretaji su tu. Sada mi sa 2200 zna pasti do 1600 okretaja ako mu je teško.
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
https://www.youtube.com/watch?v=gcWSri-9wM0

Imam doma malu canon kameru, dobio ju pred 5g i koristio ju 3 puta, nemam stativ pa sam gledao po njuskalu, trazim najmanje 160cm max visine snimao bih svoje radove, ima tko takvih iskustava sa stativima. Cijene su oko 300kn.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Stativ napraviš i doma,ja sam za svoju kameru napravil teleskop od batine :icon_cool:
Sad koristim obični selfie štap

Malo smo otišli u off

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=cnIaH0-k3N0[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja sam jutros zavrsio jednu njivu na kojoj me prvi ovogodisnji snijeg prekino u radu pa sam saceko da se otopi i justros je bilo smrzlo pa sam to iskoristio tako da nije lijepilo na gume uopste a uzoralo se odlicno..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Daleko je još od gotovih oranja, nećemo ni završiti ovu godinu kak mi se čini, bude oranja i u 1. mj ako se vrijeme ne pokvari. Stalno neki problemi, sve se bude odužilo.

A nešto bude ostalo i za 2. i za 3. mj na kaj se bude izvezao stajski gnoj i gnojnica pa se bude naknadno oralo, znači bude oranja do proljeća, stalno bude materijala za slikanje :D:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Razumijem da ljudi placaju kombajn ali oranje? Pa taj je u startu u minusu. Osim ako mu ne rastu zlatne tikve.
Naravno tebi dobro, da je i meni takvih...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma badava ja to odradim,samo mi gorivo ujak natoči... :) Ovak ne radim baš usluge jer je naplata loša,jedino kad nešto kompenziram,ali to su sitnice...

NH-a ima još ljudi koji plaćaju oranje,većinom staračka domaćinstva... A sad kakva je tu računica,ne znam...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
A on ima odličnu zemlju :). Znam po slikama od prošle godine :). Koji plug i traktor on ima?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Daleko je još od gotovih oranja, nećemo ni završiti ovu godinu kak mi se čini, bude oranja i u 1. mj ako se vrijeme ne pokvari.

Da si kupio 3 brazde vec bi bilo gotov, ne bi ti ta trečina ostala :(wasntme):
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Kod nas dosts prakticiraju ak rade malo i imaš stare stroje ili ak rade , da plate nekom da jim dobro izore i u prolječe sa rotobranom, posije kukuruz...ak gledaš kdje ti je računica da za koji hektar investiraš dosta u strojeve koji nisu niti iskorišteni niti nikad neče biti izplativi.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Evo malo oranja zimske brazde od mene

qriJbCE.jpg


još malo pa gotovo

fJ2AKU7.jpg



i glavni akteri oranja

5KhL9u1.jpg
 

Prilozi

  • DSC_0091.jpg
    DSC_0091.jpg
    26.2 KB · Pregleda: 76
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh