• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
NH, ma i mehanički reverzer je čudo kad se iz IMT-a sjedene u SAME, pa još lakoča šaltanja, tu se izgubi pojam o okretnosti pošto to sve fino klapa, daleko bolje neg na imt-u.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Visina je oko 68- 70 sad ne znam na pamet, par cm je niži od olta. Ide u 4-toj dobro
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da, okrene se baš brzo, ali sve mora biti kak treba, znači ako se desi da su zadnji kotači u nekom jarku, a prednji malo višlje, plug ostane nisko pa prilikom okretanja zapne za zemlju i onda moraš dole da ga okreneš ručno pošto ostane na vagi.

Za takve slučajeve si uzmi na traktor komad letve s kojim dosegneš do prvog lemeša. Dovoljno je malo potisnuti prvi lemeš da se izbaci iz mrtvog položaja i dalje si gospodar s ručkom.
No vidim da buš ubuduće pazil da ga ne okrečeš dok si u brazdi. Mene je taj ručni sistem oduševil. Okrene se dosta lagano čak i ako se između lemeša i pretplužnika zadrži gromada ilovače. No ti nemaš pretplužnike pa ti bu sigurno sva zemlja kod okretanja otpala.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema problema sa zemljom kad se okreče ispod grede, pa čim krene u okretanje ako nekaj i ostane zemlje, odmah spadne dole.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
NH, ma i mehanički reverzer je čudo kad se iz IMT-a sjedene u SAME, pa još lakoča šaltanja, tu se izgubi pojam o okretnosti pošto to sve fino klapa, daleko bolje neg na imt-u.
I meni je preporod kad iz fergusona sjednem u solarisa. Neusporedivo. Samo sto ga malo ajnslag zafrkava.
Ali sve u svemu izgubis pojam kako si i rekao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Šanana, pa mojem Sameu netreba toliko mjesta i napeljavanja kak ovom tvojem čudu.
Ovaj plug izgleda primjereniji 540 nego za 565.
I kaj će ti kotači na tak kratkom plugu, uz dobru hidrauliku. S njima samo gubiš vučnu silu.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Neki dan probao orat sa same ko šananin s 3 brazde i samo mogu rec da mi je drago što je kod mene reverzer na stupu volana i što mogu kalat brzine...sami to kalanje fali više od hidro reverzera rekao bi.

Meni je nezgodno pošto sam malo veci se naginjat do reverzera svaki put,a nekad u brazdi ti baš malo fali i onda moras stat i šaltat ak baš neceš na 2000 orat. Pogubio sam se skoro s brzinama :D

Nedostatak hidro reverzera je da sam skoro otrgnuo ručicu žmigavca na golfu kad sam ga parkirao poslije traktora
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
2400 mislim, pa ništ ne fali može orat i na 2300 ako se hoce

Poznanik ima takvog istog same samo ima kalanje i hidro reverzer i bez brige ore na 1600.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ja ne prelazim 1900 okr nikad u oranju. Inače, Same ide do 2700 okr :)

Šanana, pa mojem Sameu netreba toliko mjesta i napeljavanja kak ovom tvojem čudu.
Ovaj plug izgleda primjereniji 540 nego za 565.
I kaj će ti kotači na tak kratkom plugu, uz dobru hidrauliku. S njima samo gubiš vučnu silu.

Ma to ti se samo čini kolega. Okrene se 565 na sasvim malom prostoru, samo moraš imati dve slobodne ruke, a ne u jednoj držati mobitel i snimati :D:

A plug...kaj ja znam, ide baš fino sa 565, vjerujem da bi 540 imal dobre muke s tim plugom ako se hoće postići dubina 25-27 cm, a nemre se ni zakopčat za mali traktor, ima debele bolcne.
Stari vlasnik pluga ima JD nekog manjeg bez prednje vuče, 58 ks i moram reći da je to taman za taj plug.

A kotač, gore je bil, tvornički je, ja sam samo podigel ga za jedno 2 rupe, a regulaciju dubine odrađuje fina hidraulika, traktor ide dobro, netreba čak ni špera.
 
Posljednje uređivanje:

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Rusu 1221.3 mi se čini da ima skalu do 5000o sad dokle se vrti ne znam :D

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Možda nije baš za usporediti, na poslu vozim Iveco Eurocargo 180E24 18t ukupne i 240ks nekih 6000kubika šestak i vrti se do 3000 okr/min bez beda već preko 15000r/h. Je da slini na sve strane polako i turbina počela sliniti, ali napominjem sve su to sati u gradskoj vožnji.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh