• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Po uvjetima na zemljama mislim da bi prije bila amfibija. :)

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Znam da je smesno, ali ferga peva u trećoj sporoj, a jedan tocak slajfuje, drugi stoji u mesto.. Prisutan sam bio kada je jedan lik orao 25 ari od 12 h do 14:30 gledao sam na satu.. Prednji točkovi su na minimum 45 stepena u odnosu na brazdu..
Niko do sada nije imao potrebe da uci stelovanje pluga, a tek da znaju da eliminisu kosu vuču, ove godine se sve to vidi.. Prosek po domacinstvu je hektar - dva, tako da malo teze, ali poore se...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
MF 698 t tak nekak kod mene isto izgleda ali nakon što prođem sa beračem ako ga uspijem izvuči. :mad::

Mislim da baš tako ne izgleda,znam gdje prođe berač kako izgleda.Kombajn nije duboko propadao ali je svijedno ostavljao kanale,pooralo se dobro,i RD je sve to lijepo poravnala,i opet je njiva ravna.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,820
Budem ti ovih dana poslikal neuspjeli pokušaj branja gdje jednoredi berač T40 nisam mogao izvuči sam sa zetorom 6340 nego je u pomoč priskočila proxima 90 pa budeš videl da je skoro kao preorano
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Budem ti ovih dana poslikal neuspjeli pokušaj branja gdje jednoredi berač T40 nisam mogao izvuči sam sa zetorom 6340 nego je u pomoč priskočila proxima 90 pa budeš videl da je skoro kao preorano

Znam kako to izgleda,brao sam uslužno 19 godina sa beračima,svašta sam prošao,zato mi je to jako dobro poznato kako izgleda branje i ne branje po mokrom,zato se stavi veći kotači na berać i manje propada.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Gotovo sa oranjem za ovu godinu....

Oralo se i lako i tesko... Ima parcela gde je Belarus mogao ladno 3 brazde da vuce a ima parcela gde je i sa 2 imao posla!!!!!!!!! Naravno na tim parcelama je cale sa rakovicom odustajao od oranja i isao u laksu zemlju...

103014160317.jpg


103014160345.jpg


111214090749.jpg


I ovo je slika napravljena zadnjeg dana oranja.... Kraj za ovu godinu... Uzorali smo dosta vecu povrsinu nego prosle godine... Na slici moj cale..

111414160309.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pretpostavljam da su u ovakvim uvjetima SAME-u taman dvije brazde.
Inače jako dobro izorano i dal se jednobrazni lakše vuče nego 2x10 s obzirom da jednobrazni ide dublje.

Ova godina je vrlo specifična, zemlja sabijena od previše oborina, a da ne govorim oni djelovi gdje je voda dugo stajala i gdje je plivalo iza svakog jačeg pljuska. Na tim mjestima je posebno zanimljivo i tu dolazi do izražaja 40 ks po brazdi!
A druga stvar je bujnost kukuruze i nevjerojatno puno mase za zaorati, tak oda smo za ovu jesen odabrali samo visoke i velike plugove :)
Same je oral u standardu sa 2x14", na mjestima nije bila dovoljna samo prednja vuča, nego je trebalo paliti i šperu, s tim da se sve oralo jednu brzinu niže od uobičajenog.
A 565 se družio samo s jednobražnjakom, ali na punom zahvatu, nekih 40-45 cm i manje više sam konstantno trebalo tiskati šperu, ali dobro je okretao i dobro je zaoravao masu što mi je bilo i najbitnije i zato još do sad nisam kopčal 2x12" za njega u sjetvenom oranju.

S 2x12" budem zaoraval samo strništa sad kad krenemo u zimsku brazdu i to samo manje komade gde je Same dosta neokretan, a sve ostalo budemo orali sa Sameom i 2x14" i 565 1x16" u tandemu, kao i zadnjih 2 tjedna kaj smo orali.

I moram naglasiti da potrošnja nije nikaj drastično porasla, čak i nema neke prevelike razlike u odnosu na normalne godine, stavljeni su novi lemeši na obadva pluga i plugovi su baš fino poriktani i prate traktor, nema kose vuče i nema problema.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Stavlja li netko lance na tickove ako je zemlja teska i vlazna, ove godine bas po takvom moram orat pa bas i nejde a imam kanđe doma pa da ih metnem, kakva su vasa iskustva
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Neznam nisam s time nikad radio a mislim da niti necu dosad sam sve uspio sa rusom poorati sa 2x12 a u kojem slucaju da nisam pooro bi sa 1x16 mada nebi smio od sramote otic u birtiju u selo il bi oro po noci kad me nitko nevidi!!!
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Nisu lanci ali je namjena ista. Koliko vidim nema proklizavanja ili je ono minimalno
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6n6cpeWbauQ[/YT]
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Koja biljka ide u dubinu od 25cm na dalje?

Ne mogu vjerovati očima da pročitam ovakvu glupost. Svaka, ali svaka biljka ide dublje od 25 cm već nakon mjesec dana nakon sjetve, a ne u toku cijele vegetacije. Većina biljaka razvija korjen u dubinu između 70-100 cm, ako ima uvjete...
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Pa dobro rus je jak jos ako imas nove gume super onda a na mom imt 540 malo slabije gume pa nastaju problemi

Ovo na klipu ima lopate ovo funkcionira
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Dečki jedno pitanje prva brazda mi dobro okreće al zadnje dvije samo potkopaju stavljeni su novi lemesi i deflektori jel znate koji uzrok bi tome bio
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
slikaj plug pa postavi slike ,mozda se tako nesto primeti. lako moze biti da je ram ili srpovi ukrivljeni negde
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nisu to gluposti ja sam naveo da biljka najvecu korjenovu masu razvija u sjetvenom sloju koji je najbogatij hranjivima ida ide dublje samo radi pronalaska vlage.
moja pretpostavka je da jednogodisnje kulture nemaju dovoljno dug period da bi korjen pustile na 1m dubine!!!!

Neznam kaki mob.imas ali i preko njega mozes stavit slike:icon_biggrin:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

sspol150

Guest
nije sramota z jačim traktorom vuć manjeg pluga sramota je dok vidim po polju imt 539 i 2x12 i to zgleda ko da je svinja z nosom kopala ja več godinama z 1x16 traktor 45 konja i ide kam očeš i manje nafte spiskam nek dok ga mučim za 2x12 plugima
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh