• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ma da kakvi ista parcela.
A sta ce nam medja sam se na njoj misevi legu i korov raste.
Kod nas je to tak jedne godine jaorem medju druge godine komsija.
Na kraju njive je kanal a na medji je ispusni jarak tak da se zna di je medja!!!
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Evo kako se kod nas ore... :(happy):

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=pL1mSMxGttc[/YT]
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kod nas je međa zakon jer imamo pun k... koji bi se za 5cm...... ali dolnjanci nemaju. Oni znaju koliko redi imaju i to je zakon.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Antonio uglavnom je išao dobro na toj tabli,bilo je mjestimičnog proklizivanja...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Dada 121 lijepo oranje,dobar je to plug,ali za oranje puno mase je plug sa dužom daskom.Ja sam nekada mislio prije čemu neki plugovi imaju dugačke daske,pa to je i teže za vuči možda,ali kasnije sam imao dosta različiti plugova i vidio sam razliku,zašto su duže daske bolje.Ja recimo vijerojatno si i vidio orem kuruzovinu koju kombajniram a nemam terupa na adapteru i ne ostaje vani ništa,dobro i pretplužnjaci rade svoj posao,ali duža daska ima veći prostor ispred brazde nego krača daska i u tom je razlika,više mase padne u kanal jel je dalje kraj dugake daske,i ne ostaje ništa vani.Nisam najbolje to obijasnio,ali kada probaš par plugova vidjeti češ razliku.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Nisam baš to primjetio jer ja sa kraćom daskom bolje zaorem nego bratić s dugačkom.
Oba pluga su vogeli, na bratićevom je daska kao i na videu od compya, moja je znatno kraća,
ali zaobljenija.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam imao puno plugova i sa svima sam radio,i to je moje iskustvo,a uvijek ima nekih koji drukčije misle,ili su isto probali pa im se drukčije pokazalo.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Orali smo sa V&N 1020 koji ima jako dugačku dasku,ide znatno teže od našega V&N 950 za brzinu manje sam ga vuko na istoj parceli na podjednakoj dubini,ali nisam orao kuruzovinište,mada sam čuo da se i on zna zaštopat.Gdje ima puno mase ili recimo kad se ore iza burgona koji nema tarup sumnjam da bude ljepo oranje a da nema biljnih ostataka vani.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Kod mene opet drugačije, duža se lakše vuče bratićeva nego moja jer nije tolko zaobljena,
pravi manji otpor.

Evo i dvije slike zaoravanja čitave stabljike kukuruza.

Tu se vidi sa strane da su stabljike čitave.



Na kraju....

 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Tu kad bi došo ja sa mojim 533 i 2x12 ja bi si sel na pod i plakal :(giggle):


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=t-F07JdYdjY[/YT]
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I ja sam dosta orao ovih dana,prvo se rješavam tvrđih parcela,ove pješčane mogu čekati. Mogu reči da prvi put stvarno uživam u oranju,a uvjeti su daleko od idealnih.Imam samo dvije slike,parcela od 1ha iza kuče,srednje teška,gore je bio kukuruz i luk...


image url


free screen capture software

Tino,kaj se tvoj plug smanjil?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Orali smo sa V&N 1020 koji ima jako dugačku dasku,ide znatno teže od našega V&N 950 za brzinu manje sam ga vuko na istoj parceli na podjednakoj dubini,ali nisam orao kuruzovinište,mada sam čuo da se i on zna zaštopat.Gdje ima puno mase ili recimo kad se ore iza burgona koji nema tarup sumnjam da bude ljepo oranje a da nema biljnih ostataka vani.

M 1020 ???

Taj plug sa svojim klirensom 80 cm i razmakom 105 cm se nikako nesmije štopati u kukuruzovini. Takav mi namjeravamo kupiti iduće godine.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači kod ravnjaka je isto ko i kod okretača ili postoji neka razlika??
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šanana nesmije ali uvjek postoji mogučnost štopanja kao i na svakome plugu ni jedan nije savršen,kada ti imaš mase uvjek se može bilo koji plug zaštopat.Da vjerovao ili ne i on se zna zaštopat,tako mi rekao rođak koji ga vuče sa hurlijem xb max100 3x14 je v&n
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Svaki plug se moze zastopat kad navuce masu na nosace glava ali izmedju brazdi se nebi smio stopat ak je plug dobro napravit i ima dovoljan razmak izmedju njih a ako nema onda je to problem i dolazi do stopanja!!!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To si dobro rekao na nosač se nabija,i to ona cujela stabljika koja nije razbijena,koja je pala a kombajn ili berač ju nije uhvatio i popreči se preko nosača i gura ostalu masu dok se nenabije do kraja da moraš dignut plug.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh