• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Jackson1

Novi član
Tu od
6 Kol 2014
Poruka
14
Evo i od mene nešto:
Prekjučer smo izvezli 3 prikolice stajnjaka. Jučer se oralo, a danas sijao ječam.
Oranje nije išlo preko 25 cm jer je bilo dosta mokro. Ja sam cijelo vrijeme stiskao šperu i moglo se ljepo orati, dok je dido sa 533 i jednobraznim pošteno namučio :(sweat): , više je stajo u mjesu nego sta je orao. Evo slika
EbUCLW.jpg

jEie22.jpg

YGv3Bz.png

p4kJXK.png
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
Orao i ja za pšenicu prije ove kiše :)
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=IzD5Iierq7w&list=UURLTLTAviXIt37LHzIPFB8Q&index=2[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve to štima, ali i traktor bude više nahebo, vrijeme bude pokazalo.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276




Oran strnjak uljane repice, potanjuran iza žetve, fino se zazelenilo, očekivah lijepu zelenu gnojidbu kad ono ... vidi se na slici, miševi sve obrstili. Sav list su skinili ostali samo batrljci.

Te jedna za sjetvu pšenice.



Razlika nebo i zemlja.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Dado odlično oranje :). Mislim da bi i moja proxima koja je teza od tvog Df-a za nekih 400,500 kg išla sa istim plugom dobro. Samo bojim se da je plug slab za tezu zemlju? U naletu na recimo kamen njemu pucaju sigurnosni sarafi?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Hvala kolega. Vukla bi ga proxima sigurno,samo bi ti preporučio da si gledaš v&n m1020 on je veči i jači,bolji u oranju kuruzovine neštopa se tolko ko ovaj.Neštopa se ni naš ali u naletu na veču hrpu kuruzovine zna se zaštopat,on je do 30cm oranja super. Na ovoj drugoj parceli šta se oralo traktor je doslovno stao par puta,to smo uzeli u zakup i nikad nije tak duboko bilo orano,i nije ništa puklo.Jednom je tata zapeo za korjen i puko je sigurnosni šaraf,promjenio ga i teraj dalje. Na svakome vogelu imaš te sigurnosne šarafe.
Sada sam se sjetio da imaš malčer i da ti ništa nebereš u zrnu sa kombajnom tako da ti ni netreba m1020.On se znatno teže vuče od l950,tako da u tvojoj teškoj zemlji možda bi ti išao dosta teško,najbolje da ga isprobaš ako ga neko ima u okolici.
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
A ne znam. Ima kod mene dosta kamena na pojedinim parcelama.. Da sve berem sa beracem, a da berem s kombajnom malcirao bi kuruzovinu. Razmišljam izmedju Olta 3X12, vogela l950 ili m 1020 ili dubickog pluga 3X12 koji je dosta jeftin. Za iducu godinu planiramo uzimati plug za proximu pa se malo raspitujem. Samo meni bi 3X14 bilo previse, ja bi prije 3X12.

I da kad nisu dobri uvjeti za oranje, tj. blato je, proximu je znao zaustaviti posavac 2X12.
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zato si bolje uzmi štelajuči, l950 je od 12-16" a m1020 je od 12-18" ako se nevaram
dubica mi se nesviđa.bolje si gledaj olt ili vogel,ni imt nije loš ali ona bi bilo bolje kad bi uzeo 3x14 jer 12" bi se jako štopao
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh