• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Tako isto i ja kad orem uvjek ravnam brazdu samo sto onda malo vise gledam ispred nego iza.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Sreca pa je suma u nastavku [emoji2]
Nego nije sve do pluga...tata je izvuce pod spagu, ja ga dodjem zamjenit, do kraja ne lici na nista. Kasnije me opet zamjeni i ispravi je opet pod spagu.
Ista stvar je i kod mene hahh, ja uvijek iskrivim crtu i onda otac poravna kad je potrebno jer najčešće oremo zajedno.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Dobio sam ove godine 2,5 kj, sastavljeno od 4 podkućnice, ali je zemlja izvrsna, crnica. Nije ove godine rađena, pa je korov izdivljao, ali može se orati. Ide i tu pšenica, polovinom idućeg tjedna. Danas sam preorao pola, sutra nastavak. Još ima jedna velika podkućnica uz to, 1 kj, bio bi sretan ko prase da mi je susjed sam ponudi, ali sumnjam...
 

Prilozi

  • 20141126_122828.jpg
    20141126_122828.jpg
    70.9 KB · Pregleda: 132
  • 20141126_122841.jpg
    20141126_122841.jpg
    61.2 KB · Pregleda: 140

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ovo u vezi pravca oranja, videl sam na par traktora da iamju kolac u utezima naprijed, jel se može po tome ravnati u oranju?

Inače gogo super oranje, vidim da lemken odlično zaorava.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
To i ja kazem da ovisi o vrsti zemlje.
Ja svoj plug skoro na svakoj njivi moram drugacije podesit jer nigdje nije ista zemlja.
Veci problem se javlja kad na jednoj njivi ima nekoliko vrsti zemlje sto je slucaj kod mene.
Na takoj njivi samo oranje i nije lose nego je problem u zahvatu prve brazde u tezoj zemlji je zahvat veci a u laksoj manji i onda skroz moram ravnat brazdu!!!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ovo u vezi pravca oranja, videl sam na par traktora da iamju kolac u utezima naprijed, jel se može po tome ravnati u oranju?

Ja imam dasku u utezima, ali samo za malčiranje kuruznice.
Kod sijanja vjerojatno pomogne.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Evo slika iz oranja

2012172_zps396f851a.jpg
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Svaka cast!Ai vidi se da su uvjeti dobri za oranje zemlja je ocjedita ja kad sam oro bilo je ko slanina a u jarku voda!!!
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Skoro nikad nije problem u zemlji , plugu ,traktoru - večinom je problem u traktoristi jer ili nezna što plug može ili ne zna što traktor može ili ne zna što zemja može ili jednostavno ne zna .
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Skoro nikad nije problem u zemlji , plugu ,traktoru - večinom je problem u traktoristi jer ili nezna što plug može ili ne zna što traktor može ili ne zna što zemja može ili jednostavno ne zna .
ee to je istina doživel sam par put to mislim ne na svoji koži nek sam videl ovak
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
ima dost slučejeva di je je problem traktorista ak ne razme plug dobro naštelati pa stišče ful gasa i kotači proklizavaju pa ga baci van z brazde oo..ima svakakvih dobro nije opet sramota ak neznaš važan je trud s vremenom se sve nauči
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh