• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ne vuče se teže..
Samo su dimenzije druge, ali zahvat isti.
M1020 je 102 cm izmežu brazde i 78 visok, dok je
L950 nešto manji.
Teže se vuče ako ima pretplužnjake ili neki drugi tip daske.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Zato si bolje uzmi štelajuči, l950 je od 12-16" a m1020 je od 12-18" ako se nevaram
dubica mi se nesviđa.bolje si gledaj olt ili vogel,ni imt nije loš ali ona bi bilo bolje kad bi uzeo 3x14 jer 12" bi se jako štopao
Vogel mi je u prednosti jer je stelajuci, a olta bi obavezno uzeo sa sva tri crtala kad bi uzimao. Imt-a ne bi ni gledao_Olt je težak preko 500 kg, a vogel koliko sam vidio nešto preko 300 kg.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Evo kako IMT 756 zaorava travu, bila je 30-tak cm visoka i gusta, nema ništa vani.
amb3ew.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Antonio neznam dali si vukao oba pluga i sa kojim traktorom ali predpostavljam da jesi i to sa jd-om,ako ti njih uspoređuješ iza traktora 130ks i 85ks onda griješiš, pogotovo u tvojoj pjeskovitoj zemlji.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Imam pjeskovite zemlje ali ne puno, a sad što sam dugo stvarao lako obradivu zemlju to je drugo.
A moguće, ali nisam baš siguran, nisam vukao L model, samo M950 i 1020.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Vidim tu na slikama,svatko tko ore,ima pravac ko iz puške. moj je sramotan... a kako tek međe nagrdim... Ima li neka tajna,ili to jednostavno dolazi s iskustvom?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Pošto imam trobrazni, ostavim si dvije brazde za kraj i onda odem prazan, napravim trag, i vraćam se po tome.
Mada to nije uvjek dobro, i ja zeznem..
A pravac uglavnom ako započneš ravno to je to, samo ti mora čistiti jarak.
Ja sam se mučio s time do ove godine dok nisam skužio da mi je nosač svinut, sad čiste obe strane i super.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Nije teška zemlja, da su uvjeti kako treba zemlja bi se rasula i možeš odmah sijati u brazdu. Iako je parcela u brdu na mjestima se diže voda iza pluga.

Gogo nema nikakve tajne, bitno ti je kad počimaš da uhvatiš pravac, ako je plug dobro poštelan traktor mora ići kako ti hoćeš, ako nije plug ga zavlači i teško je uhvatiti pravac. Možeš ga i ispraviti kasnije ako baš hoćeš, ali nema potrebe za tim, ja ako baš ne uhvatim ravno orem tako skoro do kraja, tek predzadnji prolaz dok sam blizu međe izravnam da bi ravno odrezao kraj među. I to predzadnji prolaz idem toliko da mi točno ostanu dvije brazde za kraj.
 

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
Slika nemam ali plod mog današnjeg oranja je puknuta prva daska na plugu imt 756 vk uvijalo motalo ih i pukla je ko led sad cu doorati s pola daska orem poslije siliranja i vožnje velikog silo i vagonskih prikolica zlo od oranja:(devil):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Eto da barem netko zna koliko je sabijena zemlja. Ja sam tu zemlju uzorao skroz plitko i posijao ječam.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Vidim tu na slikama,svatko tko ore,ima pravac ko iz puške. moj je sramotan... a kako tek međe nagrdim... Ima li neka tajna,ili to jednostavno dolazi s iskustvom?

gogo nemoj se ljutit al do pravca je ak nije plug dobro poštelan kao što je rekao mr sima plug mora bit nastiman da traktor ide gdje oš a ne da traktorom vlada plug :icon_super:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Plug mora ici u os traktora i po svim pravcima kad je ubrazdit mora biti pod "vaser vagu"!!!
Puno puta sam u razgovoru od ljudi cuo da stezu spanere a kad je plug dobro naredit osobito sirina prve brazde spaneri niti netrebaju!!!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Nemojte fejsat, surfat i cackat ostale gadgete pa ce brazda biti ravna.
Pisem ovo iz traktora. Sreca pa je mrak pa ni ja ne vidim pravac...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Nemojte fejsat, surfat i cackat ostale gadgete pa ce brazda biti ravna.
Pisem ovo iz traktora. Sreca pa je mrak pa ni ja ne vidim pravac...

pazi da te nebi morali izvlačit iz kanala, ti na PF, a traktor preore put u međuvremenu :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
pazi da te nebi morali izvlačit iz kanala, ti na PF, a traktor preore put u međuvremenu :)

Sreca pa je suma u nastavku :smile:
Nego nije sve do pluga...tata je izvuce pod spagu, ja ga dodjem zamjenit, do kraja ne lici na nista. Kasnije me opet zamjeni i ispravi je opet pod spagu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh