• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Tino, jucer je tu na toj Karlovoj parceli mog fiata imt756 bacal kak je htel... doduse, isel je 30-tak cm duboko, al opce me sram..
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Ja neznam kaj ljudi uopće i pokušavaju orat i to još sa kabrioletom
Ljudi nema oranja dok pravo ne smrzne nema se dje zakasnit poorat će se.
Samo će se putevi razhebat.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
oreš kak znaš i i kak moreš važan je trud ja imam 23 godine počel sam s 13 godina orat kak sam se navčil tak napravim jedino se tješim s tim da bolje naštelam plug od staroga koji me učil naštelati plug tak da ga morem zafrkavati . oranje je takvo da neko i s 20 god iskustva oranja ne izore kaj bi mogel reči to je savršeno .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dečki dajte malo o oranju,nemojte skretat s teme,mene zanima oranje i samo oranje i zašto je fora da se ore 35cm OK,kaj se s tim dobiva,a kaj gubi?
Mislim na teške i ilovacne zemlje?
I nakon gnojenja?
I zanima me kaj dobivamo a kaj gubimo oranjem po Živom blatu?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ko dijeca u vrticu moj je bolji ne moj bas me briga koji je bolji svatko radi s cim ima i onak kak on misli da je najbolje ja cekam kad ce se malo ocijedit da mogu orat i jos nesto posijat to mi je bitno jer znam da necu uspijet sve sta je u planu izorat!!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Pa nek imam IMT ,nek imam 18 godina al napravim posao bolje nego neko s pravim strojem...za mene dost

75a39f3607fef82ec1217cf89404aa51.jpg


ad69277fab29f2d8504c2f21f0ccc10d.jpg


fb5602fd005ae68c4c883bbae7a1ab84.jpg


7ffa1d0f80697a7aaf5d4b1194695c4d.jpg
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ja danas od dosade malo dotezo plug točnije mjenjao na peti plaza šarafe i još neke sitnice,pa reko odo probati, imam jednu njivu u brdu, mislio baja da nije blato,odozgo prema dole nisam mogo sići..vratio se kući popišan,,al ajmo reći više posran jer sam morao strugati blato s ceste
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oliver tak je i kod mene makar je brdovit kraj al jos uvijek sve pliva da se da normalno orat nocnu bi bacio pa makar opet rekli da sam posandrcal:(happy)::(happy):
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
uff i ja volim orati noću,al ipak s malo boljim traktorom nego 533,,drugačije je ipak grijana kabina,muzika,piva i laganini...a dok to nebude pokušavam ipak da sve u toku dana da završim,,
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,594
vikicab4 i Tino,nastavite li dalje sa ovim prepucavanjem idete oba na hlađenje,za sada vas javno opominjem
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Nema veze kaj mlad bedast i naivan al hoće delat pa ga zato i branim ne treba odma na njega skocit
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,594
Mislim da bi zbilja dosta bilo rasprave o tome,ovo unazad dvije stranice ne vodi ničemu,molim Vas da se pokušate držati teme.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
dečki v jutro se treba hiti na oranje zima je mraz bude , blato se bude smrznulo i oranje bude išlo kaj podmazano dok zima ne počne popuštati a onda...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh