• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Ak treba ispomoč tu sam,delam zabadava al z vašim strojem :icon_eyes:
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
dečki v jutro se treba hiti na oranje zima je mraz bude , blato se bude smrznulo i oranje bude išlo kaj podmazano dok zima ne počne popuštati a onda...
Treba i traktor zapalit v jutro ..
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
ma sam nek je akmulator dobar pali svaki a v oranju se on brzo zgrije nekima je i vruče :fiery: :(rofl):
 
Posljednje uređivanje:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Pusti antifriz van u kantu, natoci tople vode pun kiler, jako toplu, dok ne procuri na sve pipice i mora da kresne na -15, kad poores opet pusti vodu van i vrati antifriz nutra :(mm):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Pa čemu onda služi antifriz ? Samo bacanje para

Ma uzmite rusa , taj ne pita koliko je u minusu :fiery: zimi je na domaćem terenu :(y):
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,594
I koja mu je onda svrha,može onda i bez njega,samo ispustiš vodu.:icon_scratch:
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
ma ja imam grijača uključim ga i dok se čuje pukk to je to vužge kaj mima novi je akumulator i anlaser
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
UTB i zima se bas i ne podnosiju nekak hehe
Meni je u subotu jedva 640 zapalil,a 643 isto ima probleme s zimom
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
kak koji ja sam ne nikad imal problema z paljenjem v zimi grijač i dok je on svoje napravil pali a da nit ne veli jojojoj .pre dvije god išel sam orat zima je bilo kaj mi se nafta smrzla nakon dva prolaza, nalijal aditiva i oranje se nastavilo
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Malo se poigrati sa fenom i napuhati malo toplog zraka i pali ko mina
Dobar akumulator i ispravan grijac i svaki pali. Ne mora upaliti na zub, neka koji put i okrene
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
tu zimu prije dvije godine išli smo ja i šogor orat on je dajca 7506 palil tak kaj mu je prvo z brenerom bloka grijal onda znate kak je zima bilo ee da bar tak sad hoče
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Zato sto tvoj ima jos dosta zivih konja a da ima krepani kobila pa bi vidio kak bi palio!!!
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
ja sam oral z 1x16 plugom i to mi je bilo najljepše oranje zemlja odozgo je bila smržnjena i nema proklizavanja a iznutra je zemlja bila više mokra još išlo je super oranje po hladnoći od nekih - 6,7 kolko je več bilo ne sječam se
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
ja sam oral z 1x16 plugom i to mi je bilo najljepše oranje zemlja odozgo je bila smržnjena i nema proklizavanja a iznutra je zemlja bila više mokra još išlo je super oranje po hladnoći od nekih - 6,7 kolko je več bilo ne sječam se

Ja sam baš u sličnoj situaciju imao veliki problem jer se ta nesmrznuta zemlja jako lijepila za daske i smrzavala se u dodiru sa njima , nisam završio oranje pustio sam da još smrzne i odna poorao ali opet jedva bilo je pretvrdo
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
kod mene je glavnina riješena prije nek je plug otišel , ostal osvega skupa 1 ha , to bude mf rešil na prolječe sa nekim dvobraznim običnim ..:D gnojnica se bude kroz zimu vozila gore na to

joj bilo je svačega kod oranja, svakakvih uvjeta od odličnih do katastrofalnih , al sve u svemu zadovoljan sam

[YT]v=Yebu5I46REE&list=UUGIer-hJcEprn3heaDOUG6g[/YT]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh