• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Toliko ide i kad stoji u mjestu :icon_biggrin: sutra cu mu nabacit jos 200-300 kila tegova posto na mjestima jednostavno stane i klize kao po ledu
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@dado, ako se bude dalo, sijat ce se, naravno. Cca 250 kg/kj i dobro ce to bit. Temperature su do 15ºC, zemlja je vlazna i od toga bi trebalo bit nesto. Prije nekog vremena sam posijao ono sto je trebalo biti 1,5 kj i dobro klija. Bio danas kod susjeda, on je iza kuce posijao 2 kj koncem listopada i ta psenica izgleda odlicno, ali ne za ovo doba godine, vec je prerasla.
Ne znam za druge, ali ako nastavi ovako vrijeme, ja zimsku brazdu necu ni orat. Potanjurat ili pomalcirat kukuruznjak i nek ceka.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
j9lf7p.jpg


2hgxvg3.jpg


nxko3o.jpg


1z5nsr7.jpg
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
nije ni do pluga ni do traktora već je do vozača,,za ovaku godinu veći plug od 12" nema šta tražiti u ovakvoj teškoj zemlji(godini)
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Evo nesto mojeg oranja.
Slike su iz parcele na kojoj je teža zemlja, svake godine se tako ore,
Brzina je ista kao i na ostalim parcelama sa rahlijom zemljom ali se tu slabije rasipa jer je mokrija.
Tu je posilirani sirak i gore navozena gnojnica

 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ni do pluga, već do traktora...

Baš si i ja to nekako mislim..hahaha. Ma samo da mu je prednja vuča u ovakvim godinama. Uvjeti katastrofa, kad iziđem iz traktora jedva hodam koliko se skliže, upravo se čudim što se tako pooralo. Malo je bilo teže složiti, ali kada sam složio, špera i ide dosta dobro. Dubina je bila između 25 i 30cm.
E da je onakva jesen kao prošle godine bilo bi super, sad bi traktori bili uglancani.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Odlično Sima! Vidim na toj kopiji 756 su malo drugačije postavljeni (savinuti) nosači deflektora, pa samm tim i deflektor stoji pod boljim kutem, tak je isto i na mom 756 s Kverneland glavama i taj puno bolje rasipa brazdu.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
prošle godine je zimsko oranje bilo prašina,,kod mene su se najteže zemlje orale kao nikad..a ove godine slijedi katastrofa daska na plugu mi zahrđala, nepamtim kada sam zadnji put nešto orao..i ono što je se pooralo i posijalo je bože sačuvaj,,nadam se svaki dan nekom mrazu da mogu bar zimsku završiti a ono proljeće izgleda na vratima..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Nosač i deflektor je od Olt pluga. On je imao u orginalu plastične , a njegovi nosači su mekani pa ih je zemlja motala sa ovim deflektorima i onda sam sve sa Olta premjestio na njega, Olt poore svega par jutara godišnje, ali morao bi i na njega staviti nešto.

Oliver kod mene su svi usjevi dobri, nisam rano ništa sijao pa je sada najbolje veličine da prezimi. Oni što su sijali rano sad su im usjevi previsoki. Ja sam skoro sve svoje poorao, ali ovo što mi ostalo trebam čekati da dobro smrzne ili da se dobro prosuši.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ja danas uzorao jedan komad 2 rali,bio je ljulj sijan u 8 mj.2013.ugaženo od košnji,da nije bilo toliko kiše ,pitanje kako bi se oralo,potrošio 25 litara plavca,zemlja je trapeznog oblika,pa je malo hebeno, , , ,
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh