• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Varaš se kolega.
Taj je strnak grubiran kao i svi ostali kod mene nakon žetve na dubini od oko 15 cm, pa nakon nekog vremena jednom pretanjuran i bio je spreman za sjetvu raole, ali se okišilo i nije se više dalo posijat, rokovi su prošli, raola ostala u vreči, a na zemlji blato.
I sad to orem, ova slika je u samoj depresiji iz koje voda nemože nikud, a tlo je prezasićeno vlagom pa nemože ni dolje.

ok,no u svakom slučaju ja to sad po ovakvom blatu nebi oral...nevjerujem da cijelu zimu nebi mogel uloviti dan-dva dok se to malo bolje pomrzne i onda oreš ko gospon čovjek,a i nebi ti bilo tak kvrgasto na proljeće...veli stara poslovica: "bolje doma spati nego po blatu delati"...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
E tu se i ja slazem s tobom. Neću da se mucim s oranjem ako već ne ide.. biće valjda i par suhih ili smrznutih dana pa ću poorati valjda
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Ja isto čekam bolje vrijeme. Mislim da je u svakom slučaju bolja i proljetna brazda nego ovaj mulj okretati. Baš je bilo na dobrom putu da se prosuši i opet sinoć kiša pala tako da ću morati čekati da smrzne ili orati na proljeće pa odmah drugi dan sijati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ok,no u svakom slučaju ja to sad po ovakvom blatu nebi oral...nevjerujem da cijelu zimu nebi mogel uloviti dan-dva dok se to malo bolje pomrzne i onda oreš ko gospon čovjek,a i nebi ti bilo tak kvrgasto na proljeće...veli stara poslovica: "bolje doma spati nego po blatu delati"...

Ma nije blato po cjeloj parceli, to je samo tu u toj depresiji. Izoralo se prilično dobro kakvih sve oranja ima po okolici. Nadam se samo da se bude promrzlo, jer ta se zemlja ne rasipa i u najboljim uvjetima.

Ostat će oranja za proljeće, odnosno možda pred samu sjetvu gdje je sad jezero, a sve kaj se bude dalo budemo sad izorali, jer ne želim ostaviti traktora zmazanog cjelu zimu, do Božića se mora i on oprati od ove kaljuže.

Noćas je pala kiša, pa sam otišao orati gornje zemlje, tu je sasvim druga priča, em duplo lakše, em ocjedite.


Predplužnjaci dignuti nakon par krugova, štopaju naravno kak sam i očekival, ali išlo je sasvim solidno i bez njih.


 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
@Šanana... Same još uvijek ima jednu rotirku...

@AntonioJD... Jel vi proizvodite repe štogod??
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
orao i ja jučer.. prosušilo se pa iskoristio dan do kraja,, a sad opet :mur:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=-OzyUL1VSN8&list=UURLTLTAviXIt37LHzIPFB8Q[/YT]
 

Prilozi

  • 20141215_104151.jpg
    20141215_104151.jpg
    72.4 KB · Pregleda: 135
  • 20141215_104154.jpg
    20141215_104154.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 133

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jel tvoj oglas za taj plug na njuškalu???

Pošto je za takav isti traktor prikopčan.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh