• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@Šanana .... ajde probaj, gore u izbornoj traci, uči u Pomoć pa opcija Ponovo pokreni sa isključenim dodacima .... Ja to obavezno napravim svaki put i nikad problema !

Evo proradio je:icon_mrgreen: A nije mi jasno zbog čega to tako???

Jel to moraš svaki put napraviti dok uđeš na forum??

Šanana kakvu ti to zemlju oreš pa je 565 stalno pod blokadom pa ne radiš rigolovanje zakvači onog fopa šta imaš i ostavi tu igračku za proaranje razola
Sramotiš takvu mašinu nema te zemlje gdje on ne može vuć 2x12 na 25cm dub:icon_rolleyes:]
A jeste nedokazani majko milena!!!
Jesi li pročitao gore opis iznad videa, kakvi su uvjeti na polju i što se zaorava.
Vuče on 2x12", kako ne, ali kako s tim zaorati puno mase od kukuruzovine??? Pošto imam niski 2x12". A ne pada mi napamet da stajem svakih 20 metara i odštopavam plug, hvala ali nebi!
Vidiš na videu da FOP-a vuče Same i konstantno ima proklizavanja s prednjom vučom koliko je sabijena i mokra zemlja, pa jel to treba crtati ljudima???!!!! Morate razlikovati idealne uvjete od ovakvih loših!!! Zašto da se mučim s 2x12" ako mogu bolje napraviti s 1x16", jer meni nije cilj samo izorati, več KVALITETNO NAPRAVITI POSAO! A prema tome treba i mehanizaciju prilagoditi pošto su takvi uvjeti kakvi jesu. Ove godine se bude tak izoralo, nagodinu ako bude sve normalno bude se opet i drugačije oralo, Same komotno može onda s 3x14", a 565 s 2x14" i bude odlično! Ali ove godine NE!!!

Kolega, znam ja kaj tebe muci na 565.. Ove gume trayalke..
Ima ih stari na masseyu i iz vlastitog iskustva ti morem reci da ne vrede ni prebijene pare..
Orali smo jedan iza drugoga, ja s 539 (40 ks) i on s MF 155 (55ks), s potpuno identicnim plugovima (Imt 610.10) tam u bilogori i moj 539 je manje proklizaval, ni sam nisam mogel vjerovati.. (obadva smo orali pod sperom)
On je te gume kupil nove prije 6, 7 godina i ako je traktor napravil s njima cca 500 sati, ali gume nevaljaju nist, nekad dok sam vozil gnoja s tim traktorom, ako i malo dojde balavo, on proklize, gume se napune zemljom i blatom i gotovo je..
Gume jednostavno imaju predebelu ripnu i ko da su od plastike..
Ima istine kolega, vjerujem ti svaku riječ!
Ali sad kaj je tu je, moram ih trpeti, nema druge.
Plan je staviti te gume u oglas jer su "Ko nove" i zamjeniti ih radijalnim 380/85R28 MITAS, s tim gumama taj traktor mora drugačije ići! Pa nek za te dvije kupim jednu novu radijalnu, a za drugu moram imati keš!
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Plug u zrak i traktor vrti na mjestu,ljudi ne kuže da nejde...


[YT]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gJ9bCdZ5bws[/YT]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
16.9-34 su nazad, a napred su 12.4-24 ili možda šire.. ugl. iste kao na mojoj proximi 90 samo što su njegove Continental
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Plug u zrak i traktor vrti na mjestu,ljudi ne kuže da nejde...


[YT]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gJ9bCdZ5bws[/YT]

Ja neznam kaj taj pokusava, pa ako nejde onda nejde, nek ode kuci i legne u krevet i ceka da se to prosusi..
Ja sam danas otisao biciklom u polje i za nuzdu mogel bi vec pomalo orati, ali necu..
Sad su rekli cijeli tjedan lijepo vrijeme i tamo izmedu Bozica i Nove Godine ako bude bez kise, normalno izorem i to je to..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dečki pa to je Zetor power,sa lošim gumama u brijegu po blatu...
A lamela je potrošni materijal samo 250kn+ sitnice...:icon_e_biggrin::icon_fU:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
E ovako kao na snimku je izgledalo moje oranje za sjetvu u 11 mjesecu i nakon tri kruga sam odustao i otišao na drugu parcelu i kasnije se okisilo i nema šanse da bi ista radio po zemlji dok se dobro ne osuši ili izmrzne.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Danas sam razgovarao sa covjekom koji je na jednoj njivi obavezno prilikom vece kise imao vodu na njivi pa mi nije bilo jasno kako ove godine nema vode.
U razgovoru mi je rekao da je tu njivu podrivo na dubini od oko 70cm te da se je i sam iznenadjen ucinjenim.
Mislim da nebi bilo lose bez obzira na to kakva ce godina biti zemlju podrivati!!!
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Dečki, kolko nafte trošite u ovakvim lošim uvjetima po rali ili hektaru?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
SAME troši po rali do 15l plavca, em moram ići brzinu manje, em ima proklizavanja koliko hočeš.
Za 565 neznam pošto je samo ispomoć u oranju, ali ne prelazim 1800 okr gasa i onda ne troši nikaj značajno.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Evo videa.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ieY0WpZCVS4[/YT]
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=lbtuEF1uHL0[/YT]
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=CAG8s9u4f6k&list=UUZgAXn7875kx3QGCxdCRioA[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Lepo se orje, imaš laganu zemlju, baš fino ide.

Je ovaj mali Steyr pravi zvrk, ali zvuk ova 3 cil. mi je smješan, koda bi Štorića slušal da ore :D:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da @ ŠANANA .... svaki put to napravim ! To mi je več rutina -----
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh