• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
ŠANANA, ni kod mene nije ništa bolje, ovih godina sam oral sa 90 ks i opalom 90 3 brazde, al ove godine jednostavno nejde pa isti plug vlečem sa 125 ks.
I nek je malo blata, stane i vrti sa sva četri, jednostavno je zemlja ubita da je to strašno..

I ja u ovakvim uvjetima trošim prek 15 litri na ral, orem na 1500 - 1600 okretaja motora, od 5 do 6 km/h

A evo kak izgleda dno brazde
33li1l4.jpg
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Lepo se orje, imaš laganu zemlju, baš fino ide.

Je ovaj mali Steyr pravi zvrk, ali zvuk ova 3 cil. mi je smješan, koda bi Štorića slušal da ore :D:


Nije sva lagana. Na toj s videa bi garant isev s 3 brazde na 25cm 14 cola u 1.spori, sada orem u 2 sporoj ali ide i u brzoj ali previse baca zemlju, prebrzo je to.
Ta 3 cilindra oru ko ti s 4 i 30 ks vise.(bez zamjere)
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
A jel tebi dobro plug naredit jer po ovome sto ja vidim lemes nereze zemlju nego ju trga(ruje)?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bruno...Misliš na radne brzine, a ne spore! :)
Naravno da ore kad imaš dobar plug, Regent se daleko lakše vuče od IMT-a, a kud i kamo bolje okreče brazdu i ljepše zaorava masu!
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
I o tome sam si več razmišljal, al neznam de bi bila greška, plug lepo prati traktor, brazde jednake, u laganoj zemlji milina, a u težim ispadne ovo...a nažalost imam 80% teških parcela..
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Bruno...Misliš na radne brzine, a ne spore! :)
Naravno da ore kad imaš dobar plug, Regent se daleko lakše vuče od IMT-a, a kud i kamo bolje okreče brazdu i ljepše zaorava masu!


Ima 4 brzine + spore i brze +reduktor.
Ne govorim o redukturu.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
I o tome sam si več razmišljal, al neznam de bi bila greška, plug lepo prati traktor, brazde jednake, u laganoj zemlji milina, a u težim ispadne ovo...a nažalost imam 80% teških parcela..

Neznam sta rec ali po slici se vidi da nesto nije u redu!!!!
Lemes dolje mora rezat zemlju te ju dizati i daska okretati!!!
Kod tebe se vidi da lemes nereze zemlju nego ju trga!!!!
Mozda ti se plug negdje uvija ili su sarafi popustili?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ako nešto nije u redu s mojim plugom, onda nije ni sa koleginim, jel i on ima parcelu do te i isto ostaje tak, jednostavno je to takva teška struktura tla...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tako i kod mene ostaje neravan taban pluga,to se da rijesiti pomicanjem pluznih tijela,ali cak mi se vise sviđa da ostane tako,nego glatko i tvrdo kao beton.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ako nešto nije u redu s mojim plugom, onda nije ni sa koleginim, jel i on ima parcelu do te i isto ostaje tak, jednostavno je to takva teška struktura tla...

Steff, to ti jednostavno do vrste zemlje, znam, imam svakakvih, narihtam plug lijepo, reze ko stol ravno u mekoj zemlji, dojdem u ilovacu, sve isto postimano, brazde iste, al taban ko da ga sjekirom cjepal
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kako god bilo i kako god se brazde ili okretale ili trgale - hoće li biti na proljeće pametno bilo što saditi na ovako uzoranom prije prolaza podrivača. Kada se to zasuši, a kako sada stvari stoje,nema realnih izgleda da tlo ispod nivoa brazde smrzne,a vjerojatno niti brazda neće cijela premrznuti,pa kada se to blato kotačem sabito posuši - niti će podzema voda gore, niti oborinska dolje. Pa ako se propusti trenutak povoljne ocjeditosti mekote - kako će se to, kada se zasuši,zabetonirano tlo usitniti?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
unatrag 4 godine je tako. Ore se po blatu,na to padne kisa i snijeg,nema niskih temperatura,ali se opet na proljece zemlja uredi,i prinosi budu dobri.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima li možda ovo trganje zemlje veze sa ventilom za kontrolu vučne sile? Možda je taj ventil jako osjetljiv i svako malo plug diže pa opet spušta. Nisam neki stručnjak, samo "na glas" razmišljam.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Ali dobro razmišljaš.Dodaj još i loše lemeše....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Izgleda da se vi koji nagađate niste susreli s takvom strukturom tla, lemeše ti mogu poslikati, pa buš videl da nisu loši, a i rad pluga ako želiš...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stef lemesi nisu dobri,a i poteznica na toplinsku ti je previše skraćena,vjerojatno si ju Jace skratil jer ti je teze plug ulazi u zemlju,a sve zbog loših Lemeša,tu se traktor muci a i potrošnja goriva skače dosta!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ili je lagan plug pa ga zemlja podiže i opet se vrača na dubinu,ili nije dobro podešen pa non stop skakuče,ili plug nema točak pa hidraulik traktora non stop radi,ima tu više sitnica..

Ili je jednostavno takva zemlja..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh