• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Ha cuj. Da je tako nebi pravili 3 brazde u 110, 120, 140 i 180 izvedbi.
Ide on i bez problema sa jacim traktorima ali eto tvornica se ipak osigurala od nezeljenih reklamacija.
Sto se tice nosenja nebih znao. Kad vidim poljake sa 80-90 ks traktorima i 4 brazde plugovima onda valjda bi islo i sa 60
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
mislim da ni tezina nije problem jer i traktori od 60ks bi morali imati podiznu moc
preko tonu,mozda koji uteg napred i nema greske,ali ne u blatnoj godini kao sto je ova
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma ja znam da kod mene to ne ide,3 × 16 je kod mene mjera za moj traktor.Ima njiva gdje bi isla i veca colaza,ali u idealnim uvijetima,a sa ovom kombinacijom ide uvijek.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ma neznam.. koji bi traktor od 60 ks radio s tim plugom.. od 700 kg i prek 2 metra dužine?
imao sam ja 080 dvije brazde.. i traktor od 80ks i prek 4 tone.. i svasta se oralo po livadama i nikad nista.. pucali osiguraci.. sad ga vuće 565 u srbiji tak da nece nikad puknut

Koliko ti je težak sad ovaj JX 80 kaj imaš?
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
nekad i dvije tone, neka se nađe :icon_lol:

vagan je više puta.. ima do 4100 kg...
20150103_114739.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

737kruno

Član
Tu od
21 Lis 2011
Poruka
32
Ja imam TL90 koji bez utega ima oko 3900 kg. Imam plug 3 brazde težak oko 700 kg (nisam ga vagao) i radi s njim bez problema. Ako ne stavim naprijed ništa utega, onda ga u vožnji hoće zaljuljati. ali u brazdi, ide ko puška.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
4100 kg s utezima

Bez utega je znači 3600, a Same koji je 10-ak ks jači je samo 100 kg teži bez utega, ali sva sreča imam prednji hidrulika pa napred ide uteg po želji i potrebi :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
I onda ti pukne nosac na vilicama ili toplink od drncanja u brazdi i lijepo nabijes vilice u kiler, i unistis jednu balu :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E ak će puč nosač na vilicama ili toplink onda nikad nebi ni kopčao to napred. :)
Imam ja posebno ojačane vilice za bale koje kopčam na prednji hidrulik, a vjeruj mi orao sam s njima puno, al napred je bila bala sijena cca 300 kg i to je bilo fino, ali je preglednost loša zato to ne prakticiram. No nema straha od pucanja nosača ili top-linka, a do kilera nemože nikako, trebalo bi puno toga polomit napred da dođe do kilera, no do tad več traktor stane dok se to sve zakopa u zemlju :)!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
I onda ti pukne nosac na vilicama ili toplink od drncanja u brazdi i lijepo nabijes vilice u kiler, i unistis jednu balu :)

Ništa ne pukne, sve je to atestirano i kod puuuno većih brzina.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Pa i mora biti,daj si zamisli u transportu da ti pukne napred.:icon_e_surprised:
a i da odostraga pukne isto nije lijepo pogotovo ako je prometno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
sanana napravim ti ja uteg bas sebi jedan radim nesto slicno kak fendt ima

Več sam u izradi toga neko vreme, pripremam fiksni uteg za PH s pločom za nadogradnju dodatnih traktorskih utega prema potrebi, ovisno s kojim se priključkom bude radilo. nadam se RD+S i 3 br plugu do kraja ove godine.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ništa ne pukne, sve je to atestirano i kod puuuno većih brzina.

Jednom mi prical covjek u dom krizevci da mu se iscupal toplink na vozenju bale, sreca pa bilo na dvoristu i maloj brzini i samo maska od fendta stradala, tak da...
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A sve je to relativno. Ne mozes ti na tezinu prikljucka od 300,400,500kila ili vise, staviti obican toplink koji nosi plug ili tanjuracu od 20 diskova.
Ili se osigurati pa staviti toplink kak spada i biti miran, ili staviti nekakav jadan i cekati kad ce vrisnuti. Sve ima svoje...
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh