• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Re: Štore

ja dok sam orao sa malim ursuzom plug je isao u žemlju, jednno je traktor mogao da se ukopa u mjesto. sada traktor ide ali hidraulika traktora ga sama diže u žutoj i mokroj ilovači. šta mislite da na plug ugradim dubinski točak i promijenim način rada hidraulike? sada je čekić na desnu stranu okrenut, 2 rupa odozdo, i ide blizu 30 cm (uzorao sam njivu koja je zadnji put orana prije 10 godina), traktor ide 1 brzom i ne osjeti plug. ali kada sam usao u ovu ilovaču ne ide nikako.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Re: Štore

Probaj da ti ona mala ručica nije dignuta gore, spusti ju dolje i dubinu si traži samo sa glavnom ručkom. Znači hidraulika tada ne radi na otpor nego je slobodna.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Re: Štore

mala ručica (pozadi traktora) je spuštena dolje, a glavna (kod desne noge) je takođe spuštena dolje i u normalnoj zemlji ore i preduboko za naše krajeve (kod nas je mišljenje da dubokim oranjem izbacujemo slabu zemlju gore i nema uroda), samo mi je problem ova ilovača i sto plug izbacuje. ne baca traktor ni lijevo ni desno, a plug je slavonac 12 cola, skoro nov. prodajem ga na piki pod nikom: mehinbasicn
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Nadam se da bude niskih temperatura...

FLe6kDI.jpg


lLydFke.jpg


GE2Gx8W.jpg


8iahpKg.jpg
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Masna ko špek !

Špera, prvi pogon, 5 km/h, krasna za obradu :)

Dobro bude samo ako bude pravih minusa, ako nebu onda sam naje..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovako je kod mene bilo prošle jeseni,zima slaba,ali na proljeće je već izgledalo donekle...


windows 7 screen shot

Ove jeseni sam tu orao ko po loju,sve se rasipavalo,samo je i ljetos bilo duboko izorano...
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Zetorproxima,
Da sigurnosni je na svakoj brazdi, odličan je to plug, za tvoju proximu idealan, meni bi trebal neki trobrazni vario, jel imam svakakvih vrsta zemlji...

Adonis,
Problem je čim padne malo kiše nemože se orati, a kod obilne da i ne govorim, al zato je u suši ova parcela odlična...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Re: Štore

... samo mi je problem ova ilovača i sto plug izbacuje. ne baca traktor ni lijevo ni desno, a plug je slavonac 12 cola, skoro nov. prodajem ga na piki pod nikom: mehinbasicn


Ovak napravi,:icon_thumright:
Imal sam i ja s tim problema

10407212_410753249122458_645409551105572768_n.jpg


12196253_410753302455786_1180354273220206371_n.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Štore

Tino kaj nebi pasala neka ženka da joj složiš sic i sjedi umjesto šinja .??:(clap):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Re: Štore

Moja je prelagana a druge mi neda gledat tak da ta solucija opada :icon_lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh