• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,763
mali Iako nevidim skoro ništa, to oranje nemre biti loše. Ipak je to Lemken. :icon_e_confused:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A mrak me uhvatio .
dok dodem kuci jos ga moram malo nastelat nisam imao kljuca cini mi se mrvicu u koso da vuce.
A jos je i malo mokro zna se nabrat i cak se zastopao s busenjem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hmm... Ja pikiram jednog Lemija 90ku okretača, morti bude u skorije vrijeme.

I evo danas sam malo uslužno odradio.
 

Prilozi

  • IMG_20180129_163651.jpg
    IMG_20180129_163651.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 199

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ne vidim kombinaciju u kojoj bi se taj plug zaštopao busenjem, eventualno ako jako sporo ideš jer dok god ima solidnu količinu zemlje koja dolazi na dasku normalnom brzinom nema štopanja.

Djeluje mi na slici jako u koso plug kad je u brazdi.

Jesu li poluge na istoj visini?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Gdje ti se štopa?

Nabere mu kod pretpluznjaka busenje i to toliko da ga izvadi iz zemlje.
ali zemlja je tu rahla jako a sad je mozda i izmrzla pa se on igra s travom kao da se lopta
inace ide dobro

Da poluge su na istoj visini premekano je ljepi se i na dasku
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mali,
ako sam dobro shvatil, busenje se naštopa ispod pretplužnika.
Prvo probaj spustiti pretplužnike tak da uzmaju približno na dubinu dokle je to busenje. Ne vjerujem da je busenje dublje od polovice dubine oranja. Onda bi pretplužnici trebali odbaciti busenje u stranu.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
I ja danas počeo. Ore se dobro, vidit ćemo kako će se pripremiti.
cebc65f9d3a0eef3f30b7a027f9432b2.jpg


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Padalo je dosta, ali je ovo ocjedita zemlja, pa se brzo i prosuši. Tamo uz borove sam dizao plug zbog blata, em što prave sjenu, em navlače vlagu. Al dobro. Slabo se vide parcele okolo, ali tamo su oranja posve suha. Dok sam ja orao, susjed je zatvarao brazdu. Bit će još kod mene oranja dosta. Jako puno...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,874
meni ostalo malo vise od 2ha podvodnog...jos sad ako kiša padne nebude do 4. mjeseca oranja..a mislio sam neki ječam posijati..eventualno ako smrzne...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja se nadam i zobi i ječmu. A imam još cca 25 jutara za izorat. Ako ostane ovako, sve se još stigne do kraja drugog mjeseca. Ovo sam orao s 577 i trobrazbim 12", za 1 ha mi je trebalo manje od 3 sata. Lijepo se ore. Sutra još za grašaka pola jutra, ako stignem, a ostalo ćemo vidit.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jucer bio u trgovini, kupovao nekih potrebstina kad stize bajica iz Sl. Broda, trazi tesku drljacu od 6m da vec sada zatvara brazdu.

***** li ga ako je to pametno uz mogucnost kise i snijega, nije se jednom desilo da snijeg pada u Ozujku, a ne u Veljaci. Tako da mislim da zatvaram tek kasnije jer nikad dosta izmrzavanja onoga sto je bilo vlazno i tvrdo u jesenjskoj.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ili povečati dubinu oranja.:(smirk):

Pretpostavil sam da ima neki razlog za odabir te dubine oranja. Barem ja prvo odaberem na koju dubinu bum oral pa prema tome podesim pretplužnike. To radim samo ako bi razlika od željene dubine bila veća od 5 cm, u protivnom malo dublja brazda i sve štima.
U svakom slučaju efekt bu jednak.:)
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ili povečati dubinu oranja.:(smirk):

E bas se na dubljem dogodi a bije ispred pretpluznjaka nego iza zastopa .
i sto je jos problem negdje mekse negdje tvrde pa to ode dublje i tu je zemlja onako prhka da busenje skace kao da se loptas morao sam sporije ici
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
Današnje oranje MF 274 i krone 2x12, te prinova jučer kupljena MF 3070 u kombinaciji rabewerk 2x14

10368sw.jpg

35luf44.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh