• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Onda ta hidraulika ne valja, (ali to vjerojatno već znaš, pošto ne možeš okrenuti plug bez da raskopaš pol traktora) i trebat će ti dubinski kotač. Variranje od 5cm je puno...
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene dok je bio 5011 nije mogo orat bez točka na plugu. Ona mala rucica nije reagovala u kojim god položaju bila. E sad ne znam kako je to rijeseno u novijih zetora gdje je pumpa vani.
Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk

Emire,
vjerojatno imaš na svojem Zetoru mogućnost prikopčati toplink u više rupa. U svakoj od rupa je drukčija reakcija. Na tim rupama se grubo odabire osjetljivost, a na ručici se fino podešava. Mislim da je kod Zetora u gornjoj rupi najosjetljiviji, a u donjoj ima jako slabu osjetljivost. Dakle ako je u donjoj rupi, čak je moguće da ne reagira na promjenu mekoće zemlje, nego samo ako za nekaj zakačiš (npr. veći kamen u zemlji). Ako nije do toga, onda provjeri ispravnost hidraulike.

Nije negdje je mekse negdje tvrde dubina je bila 25 do 30 cm

Jel je ta rečenica trebala trebala biti napisana ovako?
"Nije, negdje je mekse, negdje tvrde, dubina je bila 25 do 30 cm."

Ako je odgovor pozitivan, tvrdoća zemlje jako različita i ručica za kontrolu položaja u položaju koji osigurava brzo spuštanje pluga, meni je takva razlika dubine normalna.
No, gledajući pojašnjenja g. Grbića za IMT-ovu hidrauliku, shvatio sam da se postavljanjem ručke položaja na slow može ublažiti razlika dubine. No, samo onda ako su dionice mekše zemlje kratke (1-2 m) pa se plug ne stigne spustiti dublje u zemlju.

Ne znam kako je kod EHR hidraulike, ali sigurno je riješeno bolje. S obzirom na cijenu EHR-a trebalo bi biti i bolje nego je kombinirani način kod Goldonija Star 3050. Iako kombinirani način još nisam isprobal, teoretski mi se čini da treba biti dobar za sve osim ako njiva ima uzdužne neravnine.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A da ja stavim na brzo jer ako je tvrde onda traktor staje ovako samo hidrulik cukne plug i ide ljepo.
Drugo je da je dv pa na kotac samo dubina i gas .
Izvinite vecinom pisem s mobitela male tipke pa poslije kad vidim svega bude.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ja na MF imam dvije rucice, kocku i kuglu. Kocka se postavi naprijed u krajnji polozaj dizanja (naprijed dize, nazad spusta), a kugla na dubinu zadanu i nema greske niti oscilacija u dubini. U slucaju udara u prepreku vadi plug momentalno. Uglavnom postavim granicnik za donju granicu kugle i samo spustim do njega i gas.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Imt na fast i je za oranje s kuglicom a kocka za dubinu i hidrulik radi super posao.
Njiva nije orana 15 godina a ide milina traktor uopce ne mjenja zvuk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja pak mislim da je na imt slow oznaka za oranje jer plug i nije neki priključak koji poskakuje a slow pozicija zadržava određenu napetost u hidraulici pa tako i bolji pritisak na kotače.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Misliš reć da neznam kako radi?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

To ja nisam rekao imas brzi i spori nrzi je za oranje sa sporim u mojim nagnutim i brdovitim traktor samo na mjestu stoji.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
hebote koliko je dugačka ta njiva?

kod mene se o takvom nećem može samo sanjat....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Ak film traje 5 min, a vozi se oko 7km/h, onda oko 500 metri.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Spori položaj na imt-u nije sporo dizanje nego sporo spuštanje.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mihojee

Novi član
Tu od
10 Stu 2017
Poruka
18
ma ide i bez malciranja, ali ovisi kako gdje...jer je koseno as DF1200 pa ono, a i brže se raspadne ako se malcira :icon_razz:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
I moje od subote će, a već sam se preplašio da sam zakasnio, jbg ranije se nije moglo uć i sada na mjestima voda dođe iz brazde
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    82 KB · Pregleda: 380

Najnoviji postovi

Na vrh