• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Novo Mjesto kod Zeline,to je slikano jučer ujutro a predvečer je zabjelilo.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Eto vidiš...kolko zemlje imaš nino i kakve su na toj strani?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
40 ak rali oranica radim plus livade, dobra je ovdje zemlja, nije preloše, ali opet zna ovisiti od parcele do parcele. :)

Evo i mojeg zadnjeg oranja prije snijega
d896cd97ffecd70ecd121b064d2ce2ce.jpg
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Kolko vidim imaš dobre parcele,ja stalno borbu vodim sa ljudima u svom kraju da ovo kaj mi je u najmu pospajam u malo veće komade iako 70% površina je pusto al naravno uvijek ima pametnjakovića kojima nekaj ne paše.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Imam takvih parcela sad, kad sam isto pospajao parcele, na sreću ljudi se ovdje ne bune na to.
Al imam i parcelica po 1500,2000 kvadrata, a najvise je onih od ral ili malo manje od rali. Ali su sve parcele u blizini pa nije problem, sve je u krugu 2,3km
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Problem je poslije ko će vadit gemetra kad prestaneš radit parcelu.
Niko i na kraju će gazda sam morat.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Neće gazda sam morat jer sam ja u ugovoru naveo stavku da se na moj trošak utvrđuju međe ukoliko ja otkazujem ugovor,a ako se gazda sjeti da hoće radit prije isteka ugovora onda sam utvrđuje.
Al to me ne brine jer da je htio radit bi radio i prije a prodao nebude jer se tu zemlja ne kupuje osim da ju ja jedan dan kupim. Tak da to je najmanja briga. Jer na jednom komadu 9 rali imam 14 vlasnika, meni je jeftinije i brže platit mjernika da nađe međe kad ja to porotiram nego da ja 5 godina te međe ostavljam i igram se dok orem oko njih. Jel tak?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,658
Prijatelj ima isti takav plug, malo sam i probal raditi s njim, doduše on ima mf-a 6160, u to ide milina
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Po meni ide do dubine 25 možda koji cent više. Sve preko toga nemože zaorati kako treba. Ostaje ona nesamljevena stabljika kukuruza malo vani. Možda da imam veće predplužnjake.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Jel mi možeš, kad budeš u prilici slikati njegove predplužnjake ? Ima na njuškalu predplužnjaci za njega ali neznam jel baš za ovog mog. Nisam zval jer je cifra sigurno bijesna kao i za sve predplužnjake.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
dado imaš kod ferencaka ,jakopica kupit te vece daske pretpluznjaka naravno ne orginal kopija ja sam sebi uzimao za 2 br tj 4 daske mislim da su me izasle nesto oko 700 i nešt kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh