• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ova njiva nije orata najmanje 10 godina.Dobio je od ujaka.Islo je i do 30 centi u dubinu 3 pomocnom...ne volim kaad mi se traktor tusi u prvoj

Plug je 755nk prosiren na 12 cola
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Zoki sad si gotov...Tako je i kod mene...Komsije,njih dvojica imaju plugove ko moji al eto ih kad god oru za moih....Kod jednog nema lemesa nist a drugi pogubio crtala i istrosio daske pa im je lakse zakacit moje neg popravljat svoje
I da zna da je gotov. Uzimace mu plug dok i njegovog ne potrose ili ne daj boze ostete. Sve do tada nikako nece prestati orati s'njegovim plugom.Ako ih jednom odbije,svo dotadasnje "pozajmljivanje" oni u sekundu zaborave,i cak sto vise,bice jako ljuti. A da ce nekad izaci u susret Zokiju,to nek vise zaboravi. A postoji i druga,jos gora varijanta,a ta je da sad i sam svoj plug ostavi da postane neupotrebljiv,pa da se oni sami okane "pozajmljivanja".Naravno ako ga u medju vremenu ne uviju i poremete. Poznati su mi puno takvih slucajeva iskoriscavanja dobrodusnog ili bolje reci naivnog (kod jednog komsiju sje..li mu pumpu na prskalici,kod drugog plomili mu jedno krilo na drljacama...meni probusili gumu na prikolici...drugom isto probusili gumu na prikolici... i sve to vrate defektno bez pritom da ga dovedu u prvobitno stanje.vec te ostave da se sam maltretiras da to popravis kako bi mogao da i dalje radis.naravno sve o svom trosku, vremenu i nerava...). Zato od mene se vise ne ni osudjuju "pozajmiti".
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
To naprave jednom i nikad više ne dobiju ništa, koga briga jel se on ljuti kad i ti i on znate da on treba više tebe nego ti njega.

Sve se može dopustit ali u granicama, tko je pre dobar samo može više popušit na kraju.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Imam ja komsu kom su slabi lemesi na plugovima pa dolazi,al da je samo za njih....
Svake sedmice bar jednom dolazi za punjaca akumulatora,ne puni mu ni auto ni traktor,a ja punjac koristim samo kad nesto okrenem na raznju.Preko ljeta non stop nosi kabal za strujnu kosacicu.

Kad ga zezas,kao kupi sebi il tak nesto on nist...nema sanse da se naljuti...zna da cu dat i bas ga briga
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ha. Nisi jedini, dobro dok su takve stvari koje nece slomit. Posudi sjetvospremac novi pa ravna put, posavija valjke. Sarafa, matica, "otpanog zeljeza" flaha plocevine, selni, bolcna na kile stalno nest fali. Ljestve aluminijske, vjecito po selu, onda kad mi trebaju moram ici po njih
Stari skuplja ko hrcak onda se po komsiluku raznosi. Fala fala. Pa brate mili odes kupis saraf kakav trebas, kupis maticu, kupis 50 komada za par kuna i ne mislis. Al netko nema sramote i jebiga, ja moram imat sve netko nist.

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ali najbolje kad moraš svoju stvar tražiti po selu i još ti bude neugodno kad dođeš tražiti... Do toga je došlo da te sramota tražiti nešto što je tvoje.

Kod mene vječito nešto fali... Kompresor, bušilica, muljača za grožđe (Posuđena još u 9mj. Bajica ju shebao i rekao da će popraviti... Mislite da je popravio ili makar vratio? Ha - Ha)

A ako slučajno ne posudiš ili tražiš da ti vrate, svi se naljute i onda čuješ po selu da si ovakav, onakav. Ja se redovno sa starim zakačim baš zbog tog posuđivanja. U redu je posuditi nekome za koga znam da će mi vratiti u roku u kojem kaže da će vratiti ili ako nešto pokida da sredi ili vrati i kaže čuj to i to sam napravio, ti sredi ja ću platiti. Takvih je kod mene možda 2...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ali najbolje kad moraš svoju stvar tražiti po selu i još ti bude neugodno kad dođeš tražiti... Do toga je došlo da te sramota tražiti nešto što je tvoje.

Kod mene vječito nešto fali... Kompresor, bušilica, muljača za grožđe (Posuđena još u 9mj. Bajica ju shebao i rekao da će popraviti... Mislite da je popravio ili makar vratio? Ha - Ha)

A ako slučajno ne posudiš ili tražiš da ti vrate, svi se naljute i onda čuješ po selu da si ovakav, onakav. Ja se redovno sa starim zakačim baš zbog tog posuđivanja. U redu je posuditi nekome za koga znam da će mi vratiti u roku u kojem kaže da će vratiti ili ako nešto pokida da sredi ili vrati i kaže čuj to i to sam napravio, ti sredi ja ću platiti. Takvih je kod mene možda 2...

Najbolje nikom ne posuđivat ako želiš da dura ovo proljeće samo potjeram ljude od strojeva nema i gotovo.
Samo popravljaj za drugima
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Mali nemoze to tako...kad treba otelt kravu tu je komsia,kad treba neko da pridrzi prase kad skuljis opet traba komsija,kad nesto treba potegnut nemes ti zvat nekog dalje


kad pogledas mi moramo jedni sa drugim makar nam nekad nesto i nije uredno

Odosmo van teme....
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Pogledajte malo kako se to u Sibinju radi, ovo je zatvorena brazda.
Moj bože veliki poljoprivrednici novi plugovi okretači, traktori 200ks, znači ovako izgleda svaki drugi ulaz od pluga, prvih 10 metara na zemlji.STRAŠNO.


1r7kac.png


zj6rur.png
 

Ceovic

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
4
Ovo na slici možda izgleda neravnomjerno,ali nikako nije strašno.Vjerujem da na njivi to izgleda puno bolje.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Izgleda to na njivi puno gore nego na slici.

U takvoj finoj zemlji da tako izgleda pa to je bogu za plakat.

Moram to kritizirati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Po meni to je nebitno kako izgleda...Na forumu se inace pokazuje samo gdje je lijepo uzorato....
Niko jos nije stavio sliku gdje se nije bas dalo uzorat

Po meni oranje je najnebitnija stavka u sjetvi...ono samo omogucava laksu pripremu za sjetvu
Mos uzorat neznam kako a da ne poprskas il ne podubris pa ces vidjet prinos
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Kaj se tiče oranja i njegove važnosti,te važnosti toga kako sve to skupa izgleda-potpuno si u krivu.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Oranje je i dio pripreme i dio prskanja, cak i dio đubrenja ak zaores sve ostatke i zadrzis ih u tlu kao hranjivo. Sad si bas odvalio, sorry. Onda tanjuraj i spricaj, cemu oranje.

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Oranje je bitno isto kao i sve ostale operacije..
Al badava toga svega,ako se onaj Gore ne smiluje i pošalje kišu u pravo vrijeme..

Ima ljudi koji ni ne oru zemlju,imaju razne podrivače,grubere,tanjurače,i isto dobre prinose..Samo onda i ostala mehanizacija mora pratiti takvu tehniku..
Oranje je večinom gdje ima puno žetvnih ostataka(kukuruzovina)..
 

Ceovic

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
4
Daleko od toga da je oranje nebitno,ali ako je stjepan slikao njivu od svog školskog onda moram stati u obranu čovjeka.Čovjeku je puknuo lemeš u Slatiniku i zadnjih par jutara je preorao bez njega najbolje što je mogao.Na slici je vidljivo da kanal od kanala ima min. 4m
 

Najnoviji postovi

Na vrh