• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ja danas počeo oranje za kukuruz:)
Pošto sam malo prije Božića pobrao,nisam prije mogao u oranje.
Zemlja masna,teška i mokra...treba mi 2 sata za hektar sa 3x12" plugom i traktorom 80ks.
Nikad nije bilo teže oranje.
Slika nemam jer sam zaboravio poslikati,uglavnom idemo dalje.
4ha sam maznuo,još 11 i sjetva:)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Vele sad kišu par dana,pa se valjda nebude zapeklo.
Danas maznuo 3ha.od 7 do 14h,čestica do čestice....presporo
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kolega, kupi plug s pretpluznjacima, budes se preporodio u oranju.
Dobro je i ovo ali onda ce biti jos dva puta bolje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Vjerujem, ali zasad ne planiram mijenjati plug. Opet kad pogledaš šta uzeti novo, a da valja?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
To ne trebam komentirati. Ovaj Olt 3 brazde je polovan kupljen pa to nije neka sreća. Sve je to lako u lijepoj zemlji kao gore na slikama, ali dok se dodje u tešku zemlju treba uštelati plug da dobre ore, a da ne kosi traktor.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Znam ja to sve, kupili smo puno polovnih strojeva.. I malo šta mogu reći da je tip top da nema brige kači i vozi.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kolega, kupi plug s pretpluznjacima, budes se preporodio u oranju.
Dobro je i ovo ali onda ce biti jos dva puta bolje.
Zašto? Pitam, jer možda nemam dobro podešene visine, trenutno na mom Rabewerku oni samo odbacuju malčiranu kukuruzovinu.... a plug je ionako takav da bi sve skupa preokrenul naopačke i bez predplužnjaka
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pretplužnjake imam podešene da skidaju 1/3 do 1/2 dubine oranja (ovisno o dubini oranja).
 
Na vrh