• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Kad je bilo ljudi koji su delali. Svaka familija je imala 5-6-7 lljudi koji su delali i svako je delal svoji par rali. A sad te mole da posiješ da ne raste trnje…
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Je. Ali su imali tolko kukuruze da su ju mogli sami pojesti a ne da bi stoku hranili s njom…
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Dobro, nije bilo baš tako, ali nisi daleko od istine. ;)
 
Posljednje uređivanje:

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Ovak je nekad bilo, danas mi je to nezamislivo. 😕
View attachment 39904
danas ima mnogo onih koji su na socijali i ništa ne rade. a tek po zatvorima koji samo sjede i jedu. ovako bi ih trebalo kazniti u zatvorima. neka sami sebi uzgajaju hranu. jutro od kada sunce svane do navečer dok nestane. nije super zaorano na slici ali ja između svojih vočaka tanjuram. da mi neko ovako zaore između sa svim ok. ti u zatvorima i na socijali bi trebali iči okolo i ljudima da kopaju vinograde pljeve travu kose po parkovima (onda bi se mogao smanjiti broj gradskih državnih neradnikov).
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Počeo sam sa IMT-om, mislio da je dobar plug. Prešao na OLT-a, uvidio da je IMT gov*o i mislio da OLT valja. Prešao na Švabu, skužio da ni jedan naš nije njemu do koljena. Sa šbave prešao na malo većeg Švabu, također se nisam razočarao.

Puno ljudi tvrdi da je IMT najbolji plug. Ja tvrdim da drugi nisu probali.
U kom smislu se IMT pokazal lošije od OLTa? Kaj se teže vuče ili brazdu ne sklapa dobro? 🤔
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Imao sam oba navedena, u stvari OLT još imam. IMT ne slaže dobro brazdu, pričam o dvobraznom plugu. Sa jednobraznim sam zadovoljan.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ma nije da on toliko osjeti kolko nejde plug u zemlju ili ako i krene onda samo izađe van kolko je tvrdo. Ipak se 6 puta vozilo po tim istim trgovima u repici,a od toga 4 puta po blatu sa 650 gumama i cca 10 tona sa punim rasipačom i špricom😅
 
Na vrh