• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Mtd a ko ce zatvorit te brazde na 3 slici haha :p: mislim da zbog tih brazdi neces moc sadit tu :p: i jos takve brazde napravio a nemas 200 konja,strasno :p:

Bilo bi ti dobro da jednom to i malo dublje preores,svake 3. Godine sa velikim
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Ako se ne varam plug je okretač,vidio sam takvog kod jednog kolege,jako star plug,isto dovežen iz Njemačke.
Da,okretač je ali koristim samo jednu stranu.

Mtd a ko ce zatvorit te brazde na 3 slici haha :p: mislim da zbog tih brazdi neces moc sadit tu :p: i jos takve brazde napravio a nemas 200 konja,strasno :p:

Bilo bi ti dobro da jednom to i malo dublje preores,svake 3. Godine sa velikim
Pa freza bude poravnala.:icon_fU:
Do sada je orano sa velikim,svake druge godine.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Nisam bio dugo na forumu pa bi bio red da nešto objavim :)
Danas sam orao s Torpedom prvi put otkad je kod mene plug je 2x10 s kojim se Massey inace sprda ali mogu reć da je Torpedu taman sto se tice snage u prvoj direkt,a u 4 sporoj mi je pre spor.Što s tice vučne sile lako ide moze i bez lanaca ali su ostali zbog šume.Na prvoj slici nije ispadalo dobro na početku jer plug nije dobro ulazio u zemlju zbog kanala.Kritike za oranje rado prihvaćam :icon_eyes:





[YT]https://www.youtube.com/watch?v=zPHtxfOVtaU[/YT]
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Meni oranje jako lijepo izgleda! Samo malo plitko...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
I proxima je danas malo orala :)
c7195696a2fe0fb69b9a65cc530d2e44.jpg


e39df1926364a69ca4adedfdeb1af403.jpg


386ed7d697a00f803242f63f76fbb655.jpg
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Meni oranje jako lijepo izgleda! Samo malo plitko...

Znam da bi bilo bolje da je dublje, probao sam ali mi onda nije ljepo slagao ipak je to desetka ali kolko ja orem godisnje dobar mi je i on :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Stavio danas nove deflektore na malog Eberhardta pa odmah isprobali, za nijansu je bolje nego sa starima, gdje uhvati više kukuruzovine malo ostane odozgora, ali s obzirom na gabarite tog plužića s oranjem sam sasvim zadovoljan.







 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Mi riješili zadnje dvije rali gdje su kukuruzi bili koje su ostavljene da se ima kud gnoj navest i mogu rec da je bilo na knap. Zemlja jako teška, dosta gnoja i prvi kotači su vrtili prvi put dosad, čak je trebalo malo i šperu koristit na dijelovima gdje je baš teška crna zemlja.

Agroplus 85 i lemken opal 090 3x16 , 125cm zahvata. Jedino šteta sto mi nisu još izrezani utezi pa bi to bilo dosta lakše za odradit. Sad plug u sitno jer zaslužio je novu boju.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Istina,baš sam ovih dana uslužno zatvarao brazdu i pripremao za kukuruz,orali su traktor i plug od pola milje kuna,jednom riječju-katastrofa. Prvo treba riješiti uvratine i međe,to su jarci do koljena,sve narovano,kupovi kukuruzovine,poludio sam načisto. Zatim tek kreće veselje,uzdužni i poprečni jarci po parceli,opet kukuruzovina na hrpama,treba to sve poravnati da k nečemu izgleda,ode vremena i goriva uzalud... Ne može se uvijek idealno izorati,ali neke stvari se u svakom slučaju daju dobro napraviti.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Eo kolega vucko opet, moram komentirati. Kazes morao stisnut speru. Cijelu zimsku sam izorao nisam nogu maknuo s nje, nema oranja bez spere, 105 ks 4800kg i 3x14" resetkasti. I onda pricamo o zemlji i dajcu i statijaznam. Imo bi posla s 2x14". Samo da vidite kako vam je lijepo u zivotu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh