• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
@martinv1 I malo drugačija zemlja nego kod ZJ ili mene… 😉 Ja sam maloprije došel doma kaj sam oral nekaj kaj su mi uvalili. Na proljeće je trebala biti kuruza al gazadarica nema cajta 🤭 pa je drač (sirak) zrasel 1,5m. Oral sam oko 5 km/h sa 3x16 na 20-25 cm i palil blokadu stražnjeg diferencijala. Traktor je isto oko 5800-5900 kg.
 
  • Like
Reactions: ZJ

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Ja vozim negdje između, imam kotač ali ne stoji plug cijelom težinom na njemu (vidi se da kotač malo "klima"), i preko fine regulacije stavim da prenosi težinu na zadnje kotače i ide jako dobro. 5900kg (+800 naprijed) i 4*14.
To je najbolje. Plug se jako lomi dok se vozi na kotaču i fixna rupa za toplink. Bar ono što sam ja kod sebe primijetio na oltu 3br. Isto sam probavao da držim lagano na hidruliku toliko da rasteretim toplink i isto bolje ide. Uzbrdo nizbrdo se poznaju prolazi ako se ore na kotaču i fixna rupa za toplink.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
Stari ore na fixnoj stalno, ja dok sjednem odmah na šlic stavim i mažem tak. A i dok je u fixnoj klima toplink većinom.
@Tommy tvoje slike sam videl, svaka čast, ovo kod ZJ mi ne izgleda ništa gore nego neke moje parcele.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,193
Ovo gdje ste vidli drač od 2m (Poruka #4900) u breg je išlo samo sa zašperana oba diferencijala.
Nizbrdo je išlo bez špere, ali jedva 20cm. Plug ni štel dublje.

@Tommy je vjerojatno oral slično polje, samo z ozbiljnijim strojevima.

... ovo kod ZJ mi ne izgleda ništa gore nego neke moje parcele.
Da ono kaj si videl na slikama u mojoj prvoj poruci je najbolja zemlja kaj imam.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
Da imam kaj teže menjal bi 6620 za 6920 i još ga nageviktal i snašel bi se hahah.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ima čovjek iz susjednog sela JD6930 i kupil je novi Lemken 3 brazde vario za njega. Čini mi se da ore na 3x18. Videl sam kad je probal sa 4 brazde al nije baš to išlo brzo pa se odlučil za 3 brazde.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
Ah ne znam, na takvoj zemlji na 18 cola su to vjerojatno brazde ubij boze dalje za obradu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh