• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,460
Nemam još neke slike osim ovih koje mi je čovjek poslao, malo mi je daleko za ići gledati al nema mi druge.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-11-12-22-45-11-939-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-11-12-22-45-11-939-edit_com.android.chrome.jpg
    59.1 KB · Pregleda: 72
  • Screenshot_2022-11-12-22-44-20-065-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-11-12-22-44-20-065-edit_com.android.chrome.jpg
    60.5 KB · Pregleda: 71
  • Screenshot_2022-11-12-22-43-31-427-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-11-12-22-43-31-427-edit_com.android.chrome.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 71

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,599
Nema ga i bolje da ga nema. Ovdje je u pitanju traktor IMT 565, a i on ima problema sa vučom takvog pluga ako je zemlja tvrđa. Ovo sam stavil samo za usporedbu jer ima korisnika koji pokušavaju orati sa tim malim traktorima i plugom 756 i tvrde da je to oranje. Vidim na youtube-u da takvih ima dosta.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,663
A što fali čovijek radi kako zna, može i umije samo da ne ostane do prolječa i da je bacil mako uree bilo bi čak i oke
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,599
Pratim te ljude neko vrijeme. Mislim da su iz Čk ili negdje blizu njega. Prije su orali sa IMT 539 i Torpedom i to sa jednobraznim OLT-ovim plugovima. Sad su prešli na jači traktor i dvobrazni OLT-ov plug. Uglavnom im je oranje bilo jako dobro, barem po mojem skromnom sudu.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,478
Zar je stvarno potrebno stalno nekog omalovažavati? Čovjek je pol stoljeća provel u konstruiranju i unapređenju mehanizacije ,pa valjda onda i neki k zna. Ili stvarno Joža z birtije zna više?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,599
Sorry i sam sam pogledal sa dužnom pažnjom puno njegovih savjeta kaj se tiče traktora.
Ali dok je nedavno ispalil da su pretplužnjaci samo višak na plugu jer stvaraju dodatni otpor, kao i da ne treba kopirnog kotača na višebraznim plugovima začudil sam se čudom kaj to on govori. Očito je da nije puno zemlje pooral jer u protivnom to nebi izjavil. Svaka mu čast kaj se tiče savjeta o motorima i hidraulici na IMT-u, ali o plugovima u praksi ne zna puno.
To sam mu o napisal u komentaru, ali odgovoril na komentar nije.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,478
Nisi me razmel kaj sam mislil reči. Ja uopče nisam orač i neznam to delati. On je iznesel svoje viđenje tog posla. To nije razlog da ga se omalovažava. A videl sam na jutubu dosta majstora za plugove koji skidaju ili predplužnjake ili crtala. A kaj s plugom koji nema ništ od toga,a najmanje kotač? S tim se neda orati i v staro železo z njim?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,402
I opet mi nije jasno zasto nisu nabavili plug sa pretpluznjacima, tu nebi ostalo ni pero od kukuruza.
To si u pravu,ali s obzirom da pretplužnjake nemaju to je vrhunsko oranje.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
On je iznesel svoje viđenje tog posla. To nije razlog da ga se omalovažava.
Nije razlog da ga se omalovažava al je razlog da ga se ne sluša jer mu je “viđenje” glupo. To je ko da sad ja ovde napišem da je zemlja ravna - normalno da se budu sprdali z mene… Ne pratim rad dotičnog gospodina i neznam dal je stručnjak za neke druge stvari ali za oranje sa plugima iz ovog tisućljeća nije. Niko ne veli da se nemre orati bez pretplužnjaka al da smetaju ili otežavaju oranje je notorna glupost…
 

Najnoviji postovi

Na vrh