• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,650
Ja imam.sad dvobrazdni i muci me sto je moj stari bacio pera...i vise nema za kupiti za olt pera...ima samo od imt i nisu dobra...samo se stopa...sad mi je.lakse.bilo orati bez pera...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ako imaš prednje crtalo skini ga dolje, ide lakše. Još ako je niski klirens onda je problem sa štopanjem.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,650
Ma sve sam.skinuo...bez crtala bez pera..drugacije neide...al ova restkastka crtala od imt su uzas.. ok jasno mi je...nisu od olta...moral bum naci vremena da odem do @Matija_E30 kaj probamo to sloziti nekak bolje...ako uspijemo...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,223
Kaj imas za plug? Ja imam posavca 2.25...bas sam dns oral kukuruzovinu...jednostavno nisam zadovoljan kak zatrpava...i sad pocel gledati 1x16cola...mislim da bi moralo ljepse ici... a to je samo 10cm uze..
Imam Imt-a 1x16, ali prerađenoga, produljen je i ubacen mu je pretpluznjak.
Taj plug sad nema kaj nemre zaorati.
A nekad dok je bil samo deflektor, dok sam ga nastelal da se ne stopa, onda nije nist zaoraval.
A dok je zaoraval onda se stalno stopal.
Ja bi inace zabranil proizvodnju novih plugova bez pretpluznjaka, jer pretpluznjak vrijedi vise od pola pluga.
20221020_094042.jpg
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,840
Nije nužno, oral sam s kvernelandom koji je imal samo deflektore, ali pravilno postavljene. Problem deflektora kod IMT-a je kaj su nosači krivo postavljeni. Ugl. taj kverneland je zaoral nemalčiranu kuruzovinu one godine kad je bilo puno mase bez da je ikaj ostalo vani.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Kak sam napisal, otac je sa takvim IMT-om 16", nazubljeno crtalo i bez ikakvih prerada zaoravao sve i svašta.
Pretplužnjak je dobra stvar to stoji, no nije svemogući.
Meni se dogodilo sad da se brat sjetio malčirati iza berača. I tu je nastao problem kod oranja jer mi se prvi put u ove 4 god. kak imam okretača, dogodilo da se štopalo.
Gdje god je bilo puno usitnjene mase tu pretplužnjak nije odradio dobro, jednostavno se masa nagurala na njega i onda je štopalo.
To mi se dogodilo i prošle godine kad sam zelenu masu zaoravao, isto smo išli ispred sa malčerom i bio je isti problem. Dio koji smo ostavili nemalčiran zaorao je samo tako, bez ikakvih problema.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
A nije mi baš zgodno stalno podešavat pretplužnjake. Bio sam spustio plug malo niže pa je to nekako išlo, no i dalje se znalo na nosaču nakupit mase.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,650
znam da su to vječite rasprave...dal je olt možda bolji sa pozicijom deflektora nego imt...dal se on manje štopa? imam jedan olt 16'' koji bi mogao uzeti...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,193
Doma je. Z njim se budem igral kad bu više vremena.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,193
Plug je jako dobar; vidi kakvo je čudo zaoral, bez pretlužnjaka i crtala (novo kupljeno polje). I niti jednom se nije zaštopal.
20221026_130645.jpg
Inače se koristi na širjem traktoru, pa sam zahvat 1. brazde moral namještati ručkom za kompenzaciju kose vuče.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh