• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,402
Da to sam radio puno puta. Čak zadnju brazdu stavim naprijed za drugu obrnuto natrag,pa mi brazda bude puno čišća.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,840
I kod mene nastavak
IMG-20221021-WA0017.jpeg
I uz nadzor🦌🦌
IMG_20221021_201040.jpg

I malo videa

 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,530
Samo mogu sanjati oranje ovak lijepe dugačke njive. Ja svoje orem bez okretanja. 50 m ili manje brže dojdem u rikverc nek da se okrećem, a još je jedan zavrtnik manje.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,840
ZGseljak, jel teras u trecoj ili u prvoj?
Koliko goriva trosis na ral?
Kak koju zemlju, 1.video je u prvoj, a 2.video u trećoj.
Sad sam baš mjeril, 2 rali sam zoral sa 25 litri goriva. S tim da su uvjeti rekel bi idealni.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Hm, sad ovak bi rekal da je dosta goriva potrošeno? Sa malim dok sam orao nisam baš nikad strogo gledao na potrošnju. Sad od kad je veliki u igri dva puta smo gledali potrošnju, jednom u oranju i jednom onak kombinirano, od ceste, rada u šumi i polju.
Uglavnom ispada manja potrošnja u oranju nego kod tebe. Nemoj me krivo shvatit kad ovo pišem al stvarno mi nekako puno ovih 25 lit zvuči.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,223
Da, ja trosim oko 12 l na ral sa 1x16 i to mi je bas puno, a uvjeti su idealni, traktor ne osjeca pluga.
Orem 1. brzom na 1700 okretaja.
Za ral mi treba oko 3.5 sati.

Ja sam mislil da ti manje potrosis na ral posto je ipak veci radni zahvat.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Samo mogu sanjati oranje ovak lijepe dugačke njive. Ja svoje orem bez okretanja. 50 m ili manje brže dojdem u rikverc nek da se okrećem, a još je jedan zavrtnik manje.
I ja tako radim, doduše 2 njive su mi duže od 50m i taman toliko vise da ne mogu orati od sredine recimo kao knjigu jer bi onda sa desnim plugom visio previše u brazdu. A 3 njive su takve da sa jedne strane ni nemam izlaza i sad mi se tu stvara mali brijeg, zato sam i rekao drugu godinu budem uzeo okretača, da vučem malo zemlju u kontra stranu, odnosno orem sa lijevim plugom, a i brže budem gotov sa prve 2. njive, jer ne budem onda išao u rikverc prazan.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,650
Da, ja trosim oko 12 l na ral sa 1x16 i to mi je bas puno, a uvjeti su idealni, traktor ne osjeca pluga.
Orem 1. brzom na 1700 okretaja.
Za ral mi treba oko 3.5 sati.

Ja sam mislil da ti manje potrosis na ral posto je ipak veci radni zahvat.
Kaj imas za plug? Ja imam posavca 2.25...bas sam dns oral kukuruzovinu...jednostavno nisam zadovoljan kak zatrpava...i sad pocel gledati 1x16cola...mislim da bi moralo ljepse ici... a to je samo 10cm uze..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Samo stavit metalni deflektor na tog jednobraznog i nemaš brige.
Otac je davnih dana dok nije bilo berača kod nas, cijele stabljike kukuruza sa njime zaoravao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh