• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Mene će maj dočekati izgleda..imam još 9ha za izorati...na nekim dijelovim mogu šarane uzgajati.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ništa, daj Arkod ID, kad posijem eto me u ispomoć, samo stavi pivicu ladit i to je to 🤪

IMG_20230426_195038.jpg

Zgotovio.
Ovaj komad je došao nenadano u moj posjed. Posijan bio ječam, ali jako jako rano i gorušica udarila, mislio sam probati oprskati pa možda nešto i bude, ali vjv bi više koštao preparat nego što bi na kraju dobio, tako da...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ebiga ..moj stari govori da ručka mora biti na sredini..a plug je smotan i ima lufta na bolcnima (olt pto) da me katapultira na izorano ako ne pazim.

Neki dan popizdim i pod zadnju brazdu podmetnem cavel cca 3 mm da nakrenem spicu desno..Linija zadnjeg pluga karikirano puca u prvi ljevi kotač..
Dupljak to tak ne osjeti ali 539 šamara ko balavca.
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
131
Kolege, molim preporuke za rabljeni plug. Planiram kupovati ravnjaka 2 brazde 16 cola, ali ne vidim neku pretjeranu ponudu. Razmišljam o 14 cola, ali imam kristala 8145 pa bi ipak rađe 16. Za okretač nemam trenutno lovu, a 3 brazde ne dolaze u obzir s obzirom da se nalazim na brdovitom predjelu RH i da su zemlje većinom ilovasto-glinene.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
981
Ima ja za prodati lemkena opal 90, okretač, proširen na 15 cola, čistači brazde, pretlužnjaci, kopirni kotač, idealan za taj traktor.
Pogotovo ako si u brdovitom području, okretač je zakon.
Pošalji broj na pp
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
123
Pozdrav, imam deutz-a 85ks i neku srednje tešku zemlju i moram kupiti neki plug za njega, ali nisam siguran dali da uzmem neki 2 brazde ili 3 brazde plug okretač, gledo sam nekog vogel l950 3 brazde okretač ali mislim da će mu bit teško za vuč.
 

Ivan00

Član
Tu od
29 Stu 2020
Poruka
88
Za silu bi možda i išlo,samo pitanje kako dugo...moj je 100 ks,šestak pa mu je taman 3x14
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
123
A nebi štel mučit traktor, mislim da bum uzel nekog večeg od 2 brazde, pa ako ga bude u svim zemljama lagano vuko, onda bi počel gledat nekog od 3 brazde.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
3 brazde samo ako je neka fina zemlja. Moj 125ks se bori sa 3x16.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
A nebi štel mučit traktor, mislim da bum uzel nekog večeg od 2 brazde, pa ako ga bude u svim zemljama lagano vuko, onda bi počel gledat nekog od 3 brazde.
Uzmi 2+1,štelajući--od 12 do 16 coli.Ako mu je previše lako skineš zadnju brazdu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh