• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
E to se zove posao, baš me zanima kak bi IMT tu oral :icon_thumright:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dobro, ako se može postići adekvatna brzina vuče.

Imam zanimljivo iskustvo od ovogodišnjeg oranja za postrnu repu. Oral sam s malim Batuje 2x8" proširenim na 2x9". Oralo se lijepo i jako lagano pa sam probal povečati brzinu. Zaoravanje se jako pogoršalo jer je pokošen korov frcal na već izorano tak da sam opet smanjil brzinu. Vjerojatno zato jer plug ima jako kratke i dosta okomito postavljene daske.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
U ovakvoj zemlji se najbolje vidi kako je plug naštelan. Još mi se malo vide prijelazi,ali dijelom je to do toga jer nema međe,pa sam malo neravno napravil prvi prolaz,onda sam to poravnaval,pa negdje plug uhvati više,negdje manje,otud jarci i bregovi...
Kak bi oral IMT? Vjerojatno lijepo,samo ne znam kako bi zaorao korov,nisam nikad s njim oral nekaj takvog.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne bih se složio. Ja sam imao 6 raznih plugova,i nijedan nije isti. Da na primjer Imt valja,ostao bih na njemu.
Milan-da,spaljeno skoro do zemlje.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Ja nisam imao toliko raznih plugova niti bilo koji stroj jer nevolim riskirati. Sve šta sam kupio ostaje kod mene do zadnjeg izdisaja jer sam sve prilagodio da meni odgovara.
Ako vi tak velite onda i jeste tako.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Zadnje od strnjaka

5a40d58c0fe204bf513d335ec3be651a.jpg
 

igorkc91

Novi član
Tu od
24 Kol 2016
Poruka
9
Poštovanje ekipa.

Imam jedno pitanje.
Naime kupujem traktor i veoma mi se sviđa Case MX 100. Jedini problem mi predstavlja što su na njemu gume 520. Zanima me kakvim plugom bi morao orati, tj. mora li plug biti 22 cola ( 55,88cm) i može li onda MX 100 (101ks) vuci takav plug. Mislio sam kupiti 3-brazdeni plug?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Colaza pluga i sirina gume ti nije direktno povezana. Brat na fendtu ima 650 zadnje gume i ide u 16" brazdu. Malo gazi ali zanemarivo.
Mene bi vise brinulo nije li mx pretezak traktor za 100ks..
 

igorkc91

Novi član
Tu od
24 Kol 2016
Poruka
9
Znaci po vama plug netreba orat brazde od 22 cola?
meni još bolje. Ja bi rađe da ore 3 brazde po 16.
Sad što se tice težine traktora to nisam siguran.
u biti radi se o traktoru Mccormick MX 100, što je skoro pa identican Case MX 100.
 

kduh

Novi član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
13
Kod nas stoji Case MX100C, identican kao MX100 osim motor koji ima 4 cilindara. Radi sa plugom 3x14 cola v ilovici bez problema. Gume 460.

Poslano z mojega HTC Desire 820 z uporabo Tapatalk
 

igorkc91

Novi član
Tu od
24 Kol 2016
Poruka
9
I znaci kod oranja nemate problema s tim što su gume šire od zahvata samog pluga?
ne gazi po brazdi ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh