• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Barem neka korist od te trave

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kad bi korov valjao za zelenu,tko bi se mučio sa sjetvom rauole i sličnih biljaka? Nije to dobro za zemlju.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Bolj da si to pošprical totalom i onda zaoral kad pokrepa
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
To je efektivno,ali još gore. A i baš čitam da su povukli sve totalce s tržišta. Bar sve ove kaj su djelovali.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne uništava li prećesto oranje humus (plodnost) i pospješuje mineralizaciju zemlje?

Edit:

Ja sam već dugo pročital da su utvrdili da je glifosat u totalcima kancerogen.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
I precesta sjetva tj. usjev na usjev. Vidim da je postalo popularno ako nesto nece biti posijano par mj. odma se baca zelena gnojidba. Nije ni to sveti gral ratarstva.
Ni leguminoze ne rastu iz zraka.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ne uništava li prećesto oranje humus (plodnost) i pospješuje mineralizaciju zemlje?

Edit:

Ja sam već dugo pročital da su utvrdili da je glifosat u totalcima kancerogen.
Sve ima svoje prednosti i mane, ali ako biraš zlo, onda biraš ono manje, znači oranje. Kak god pogledaš, manje šteti zemlji nego konstantno trovanje sa razno raznim otrovima.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Bolj da si to pošprical totalom i onda zaoral kad pokrepa
Isti si ko moj otac, on bi samo otrove bacal.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Kani te se nepotrebnog trovanja, parcelu koju sam kupio prije 2 godine je jedan čovjek obrađivao puni 10 god sa otrovima i svim i svacim, eto nakon 2x 20 prikolica đubra se trava krenula pojavljivati lol na pocetku sam mislio da je dalmatinska zemlja oko kamena plodnija nego ova pustinja :/

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Sa slika mi ne izgleda kao da se osjemenio korov, zašto onda ne valja za zelenu gnojidbu, već kad nije ništa drugo posijano?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sve ima svoje prednosti i mane, ali ako biraš zlo, onda biraš ono manje, znači oranje. Kak god pogledaš, manje šteti zemlji nego konstantno trovanje sa razno raznim otrovima.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

Ja od otrova godišnje potrošim samo jednu dozu actare (4 g), dakle veliki sam protivnik korištenja otrova gdje treba i gdje ne treba, a ovo bi riješil bez oranja i bez otrova.
Trebalo je tu travu pomalčirati ili pokositi, kaj mu je jednostavnije i ostaviti da se razgradi. Bitno je to samo napraviti na vrijeme, dok se drače ne osjemeni.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Oralo se upravo zato jer još nije otišlo u sjeme. Košnja nije dolazila u obzir jer bi morao kosit po brazdama. To je već orano u 7 mj. i nije bilo trave do pred 20- tak dana, onda je odjednom počela bujat i moralo se orat, mada je bili planirano to orat tek u 12 mj.
Špricanje kod mene dolazi u obzir samo onda kad nema drugog izbora.


Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
A eto nisam[emoji53]

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Džaba uzorat samo kad korov opet .
Čime bi se ja popularnog štavolja rješio , planiram ljulj sijat pošto je cjelu njivu uhvatio.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Totalac ga uništi. No ako je zemlja zaražena sjemenom, nakon novog oranja sjeme dođe u sjetveni sloj i nikne novi. Sjeme u zemlji zadržava klijavost i 10 godina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh