• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne,12"-14"-16"-18"...
Probaj,pa javi dojmove... Takve daske je imao i moj V&N.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Neki dan sam napravio par krugova s njim, plug radi vrhunski, i djeluje mi da nebi smio biti nešto pretjerano težak za vući.

Ako budem ja imao vremena, a plug bude slobodan probat ću sigurno.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Pozdrav forumasima. Treba mi pomoc oko stelanja pluga. Procitao sam sve teme oko oranja i zanima me samo da mi neko objasni kako izracuniti liniju vuce traktora i liniju otpora pluga. Unutrasnji raspon izmedu guma je 100 cm, a plug je slavonac 12 cola. stimam ga ali nije to to. nema rucke za stelanje. Unaprijed hvala.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Prije tjedan dana stigla mi je prinova hurlimann h468 bez prednje vuce,i vec 5-6 dana ne mogu nastimat plug za njega nikako ili je traktor nejak tj nema tezine a tezak je ravno 2980 kg,ne kontam nikako plug je olt alkar 12" i taj sam plug vuko dosad sa fiat store 502 i doslovno se igrao sa plugom bez blokade a sa ovim stalno udaram po blokadi i opet malo malo proklizavanje a gume na oko 80-90% koji se to vrag zbiva dal mu ne pase visina pluga dal ima nesto u hidraulici da ne kontam zbunjen sam totalno ne mogu vjerovat da to traktor ne moze iznijet ima covjek istog takvog samo sa prednjom vucom igra se sa tri brazde a ovaj mene:icon_anal:
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Koliko ti je razmak od sredine do sredine zadnjih kotaca? Za plug 12 cola nebi smio biti vise od 130 cm. Pomakni plug na onoj poluzi skroz u desno gledajuci sa zadnje strane traktora i nastelaj taj razmak medu kotacima i nebu problema

Jucerasnje oranje,ujedno i zadnje za ovu godinu:eek::

20161217_113127_zpsce9r39gg.jpg
[/URL][/IMG]
20161217_113116_zpsaqh4rivp.jpg
[/URL][/IMG]

Miha, moze pitanje?! Kupio sam zetora slicnog tvojem al u puno losijem stanju, traktor nikada nije bio registriran, nema one plocice sa podacima o traktoru. Jedino u ugovoru imam broj sasije i to je sve. E sad me zanima dali je to zetor 5718 ili 6718. Na getribi ima oznaku zetor 67 801, neznam dali ima jos koji broj, dali bi ti mogel pogledati koja je tebi tu oznaka ako ti nije problem!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Koliko ti je razmak od sredine do sredine zadnjih kotaca?
Na sta mislis ovo od sredine do sredine zadnji kotaca :icon_scratch:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Miha, moze pitanje?! Kupio sam zetora slicnog tvojem al u puno losijem stanju, traktor nikada nije bio registriran, nema one plocice sa podacima o traktoru. Jedino u ugovoru imam broj sasije i to je sve. E sad me zanima dali je to zetor 5718 ili 6718. Na getribi ima oznaku zetor 67 801, neznam dali ima jos koji broj, dali bi ti mogel pogledati koja je tebi tu oznaka ako ti nije problem!
Te pločice ti nemaju nikakve veze. Dolje oko desne noge, ako se ne varam, bi morao biti broj šasije ukucan u željezo i on ti je bitan. Ako tu štima i vlasnik je onaj koji ti ga je prodal nemaš brige.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Pozdrav forumasima. Treba mi pomoc oko stelanja pluga. Procitao sam sve teme oko oranja i zanima me samo da mi neko objasni kako izracuniti liniju vuce traktora i liniju otpora pluga. Unutrasnji raspon izmedu guma je 100 cm, a plug je slavonac 12 cola. stimam ga ali nije to to. nema rucke za stelanje. Unaprijed hvala.

S tim razmakom između guma bi se morao dati uštelati. Kod mene je razmak 105 cm i i sto 12 coli plug i može se fino narediti da nema kose vuče i love jednako i prva i druga glava.
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
72
Koliko ti je razmak od sredine do sredine zadnjih kotaca? Za plug 12 cola nebi smio biti vise od 130 cm. Pomakni plug na onoj poluzi skroz u desno gledajuci sa zadnje strane traktora i nastelaj taj razmak medu kotacima i nebu problema



Miha, moze pitanje?! Kupio sam zetora slicnog tvojem al u puno losijem stanju, traktor nikada nije bio registriran, nema one plocice sa podacima o traktoru. Jedino u ugovoru imam broj sasije i to je sve. E sad me zanima dali je to zetor 5718 ili 6718. Na getribi ima oznaku zetor 67 801, neznam dali ima jos koji broj, dali bi ti mogel pogledati koja je tebi tu oznaka ako ti nije problem!

pogledal sam i ta je ista oznaka...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Prije tjedan dana stigla mi je prinova hurlimann h468 bez prednje vuce,i vec 5-6 dana ne mogu nastimat plug za njega nikako ili je traktor nejak tj nema tezine a tezak je ravno 2980 kg,ne kontam nikako plug je olt alkar 12" i taj sam plug vuko dosad sa fiat store 502 i doslovno se igrao sa plugom bez blokade a sa ovim stalno udaram po blokadi i opet malo malo proklizavanje a gume na oko 80-90% koji se to vrag zbiva dal mu ne pase visina pluga dal ima nesto u hidraulici da ne kontam zbunjen sam totalno ne mogu vjerovat da to traktor ne moze iznijet ima covjek istog takvog samo sa prednjom vucom igra se sa tri brazde a ovaj mene:icon_anal:

Taj plug nemože nit opteretit taj traktor zato i kliže.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Hoćeš reći da je taj plug premali za taj traktor pa ga zato ne može vući???

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Par slika od jučer:



Katastrofa kako je teško išlo, tu sam prošle godine grašak potanjurao i do jeseni je ostala zemlja čista pa smo odlućili za probu taj komad samo preći rotodrljačom i posijati, u buduće više nema sjetve bez oranja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Možda te i smrzlica zeza... Ja sam pola parcele izorao kad je temperatura bila u plusu i baš se lijepo oralo,drugu polovicu sam riješio za par dana,na -5,katastrofa,ko da se asfalt ore...
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Hvala miha, izgleda da imam drugi tip traktora od onoga u ugovoru, u ugovoru je 5711, a malo sam gledal na internetu i videl da 5711 nema kabinu, a ovaj ima, i to siroku kabinu, sad jel to bude problem kod registracije, mislim ga srediti i registrirati, iako u ugovoru imam samo tip traktora, broj sasije, godinu proizvodnje, za koju mislim da nije stvarna, jer pise da je 1979, a oni su se proizvodili od 72 do 78.godine, i boju, koja je bila plava a prosli gazda se igral lakirera i prefarbal ga u crveno
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Možda te i smrzlica zeza... Ja sam pola parcele izorao kad je temperatura bila u plusu i baš se lijepo oralo,drugu polovicu sam riješio za par dana,na -5,katastrofa,ko da se asfalt ore...

Smrznuto je površinski par centimetara, oko 4-5 odokativno.
Orao sam u subotu kad je bilo -7 cijeli dan i zemlju koja je inače teža za obradu od ove pa je išlo puno lakše.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hvala miha, izgleda da imam drugi tip traktora od onoga u ugovoru, u ugovoru je 5711, a malo sam gledal na internetu i videl da 5711 nema kabinu, a ovaj ima, i to siroku kabinu, sad jel to bude problem kod registracije, mislim ga srediti i registrirati, iako u ugovoru imam samo tip traktora, broj sasije, godinu proizvodnje, za koju mislim da nije stvarna, jer pise da je 1979, a oni su se proizvodili od 72 do 78.godine, i boju, koja je bila plava a prosli gazda se igral lakirera i prefarbal ga u crveno

Znači to piše u knjižici vozila? Ako je tako, nema sekiracije... Ili je to u kupoprodajnom navedeno? U svakom slučaju, ako si gazda 1/1 nemaš sekiraciju za što se tiče registracije, jedino otići na policiju dati broj šasije, provjeriti jel bio registriran, ako nije vadiš papire i laganini.

Što se tiče boje, Ti možeš auto svake godine odjaviti, ofarbati i prijaviti opet i nema dodatnih troškova za izmjenu boje, plaćaš samo ako mijenjaš boju za vrijeme dok je auto prijavljen. tj. plačaš izmjenu u papirima.

Bilo kako bilo, skoči u policiju sa brojem šasije i raspitaj se jeli bio ikada traktor registriran, ako je, možeš tražiti da ti daju papire.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Jučer završio ovo malo kaj još radim

74680be4bd9419a824329b8129625a8c.jpg

1d5c5724477ae356c03c18d0efb9f432.jpg


Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh