• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Neće sigurno, za 1000€ prođeš Sloveniju uzduž i popreko dopelaš doma i još bu ti drobnih ostalo.
Dobro, ajd tebi bi možda bilo bliže u Mađi nešt potražiti, sad sam videl da si iz Srijema.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Takva je ponuda trenutno, a takvi strojevi su prejeftini da mi se isplati 400-500 km napraviti po njega.
Jedino u blizini ovako nesto imam

http://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-tla/plug-lemken-090-3-brazde-oglas-20937372

Dok ga odem pogledat, posaljem prijevoz po njega u slo istopit ce mi se taman tih 1000€

Vidiš na tom kako je načeta daska i sad je tek stavio nove preddaske ali šteta je vec napravljena, sad je je samo pitanje koliko je prederana daska na tom mjestu.

PLus i lemeši su mrtvi i taj tip lemeša nema špice na sebi, osobno tip glave A kao ovaj bi izbjegavao.
 
Posljednje uređivanje:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Hmmm, predpluznjaci beskorisni?
Jer ih nemas pa neznas koliko su korisni.

Bilo bi super kad bi prije komentiranja pročitao dio koji kometiras s razumijevanjem.

Kad kažem da su meni beskorisni,mislim meni su beskorisni.


Evo boldano samo za tebe.

Prvo ako si gledao opale s B glavama na večini ovih
Što se pretplužnjaka tice meni su beskorisni, da ne spominjem da sam ih probao jer ih je čovjek za 200 eura prodavao a da ih hocu za malo više od toga si ih sam napravim i kupim nove elemente za glave.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Ako se biljni ostatki mogu dobro zaorat bez predplužnjaka,nevidim ni ja potrebu za njima..
sa OLT-om 2x14,bez predplužnjaka zaorem bilo kaj,i na tom plugu ne treba predplužnjak..

Opet,loše zamišljen predplužnjak može napravit više štete neg koristi..Sve to ima svoje prednosti i mane..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Opet čiji tata ima većeg i čiji dalje piša. Netko sa alatom od 300€ napravi bolje od onog sa alatom od 30000€ tak da...

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ali glupo je govorit kako naši domaći oru dobro kad pogledam ove srane tek onda vidim što je posao.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Takva je ponuda trenutno, a takvi strojevi su prejeftini da mi se isplati 400-500 km napraviti po njega.
Jedino u blizini ovako nesto imam

http://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-tla/plug-lemken-090-3-brazde-oglas-20937372

Dok ga odem pogledat, posaljem prijevoz po njega u slo istopit ce mi se taman tih 1000€

Ovaj je preskup definitivno, čak su mu i nosači predplužnjaka savijeni, a plazevi potrošeni jako, jako, taj se naorao više nego moj.
Taj je pretjerao definitivno.

Neće sigurno, za 1000€ prođeš Sloveniju uzduž i popreko dopelaš doma i još bu ti drobnih ostalo.
Dobro, ajd tebi bi možda bilo bliže u Mađi nešt potražiti, sad sam videl da si iz Srijema.
E s ovim se slažem, i ja bi radije potražio polovan Lemken u SLO.

Naš ide na prodaju ćim završimo oranje, bude u oglasima, ako se proda, a sigurno hoće, idemo na 3 brazde, odnosno 2+1, isto opal 090, visine 72, razmaka 95, kotač obavezno.
Da nađem lošiji i malo ga repariramo i imamo plug.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo taj Rabe nije daleko, barem meni, nazovi, sjedni u auto, uzmi prikolicu, idi pogledaj ako je solidan kupi i vozi doma, riješio si problem.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Nemam kuku, nemam prikolicu [emoji1] Da mi je 100 km blize otisao bi traktorom, ionako sam ga iz Čakovca dovezao.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Odeš vidjeti, platis vučnu službu da doveze i eto :). Pa budeš orao sa 7 brazdi [emoji2].
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemam kuku, nemam prikolicu [emoji1] Da mi je 100 km blize otisao bi traktorom, ionako sam ga iz Čakovca dovezao.

Bitno je da imaš novce, ostalo je lako:icon_e_biggrin:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Kako prepoznati kod lemkena tip daske?
I ja ih gledam i kako pojima nemam o plugovima,meni na oko solidan plug a znalci vele da je za bacit u smeće...volio bih da mi netko pojasni ako ima volje..može i u adekvatnoj temi..

Hvala
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Malo sam i ja orao jučer
fbebc31efcb6ecea76ef413d84f7c204.jpg

Do pasa duboko
2161822cd32e064851a5d9530daeb5f7.jpg

Zavisi tko mjeri
b2ca27df89e6b8c5346fd7c0cba66ba3.jpg

Dobro ide moj crvenko
58ba4f9b3369cb4aae12f8c6b3c69aee.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh