• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Lijepo kolega, radi samo.
Pretpostavljam da je i kod tebe situacija sa zemljom ista kao i kod mene, da je ima dosta slobodne a i neobrađene?
S cim se tocno baviš? :)

Smrzla je zemlja jako, ja isto još imam za orati zemlje koje sam uzeo u najam, ali ne bude islo cini mi se..

Hvala kolega.
je ima jako puno neobrađene zemlje več počelo i drveće rasti ..ja uzimam sad one livade di je staro sjeno to malčiram i orem..
I ljudi mi daju zemlju oni koji više neobrađuju...
Bavim se tovom junadi.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ako dodatno zakrivim daske, oce li bolje okretati brazde?

Meni ostalo 1h zemlje za orati i palo 25cm snijega...
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
250
181c5fb0015ac6f998eb4cae907983a1.jpg


Evo i mog završnog oranja od prije mjesec dana. OLT Posavac je to odradio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ako dodatno zakrivim daske, oce li bolje okretati brazde?
Kak to misliš zakriviti?
Nebuš puno dobil. Daska mora imati "grabu" na daski iznad kraja ornog željeza, a rep joj mora biti zafrknut prema dolje. To sam doma nemreš napraviti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nemre se tu puno dobiti na punoj daski.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ok mi plug ore, ali u dosta slučaja mi naslanja brazde.
Poslušao sam vaše savjete oko štelanja i dosta sam popravio sve, ali kaj god oko slaganja brazde radio ne pomaže. Znaci razmisljam kod majstora otic zagrijati dasku i malo je saviti cca 2-3cm, ako me razumite... znaci da gornju ravninu na dasci (od kraja daske do tamo di si deflektoro) savijem jos malo prema doli, znaci veci kut daske bude?!
Zadovoljan sam oranjem, ali kada vidim neke Vase slike i slizene brazde ko knjige i ja bi xD
Imao sam V&N L950 njega nisam ni tako, a slagao je brazde i rasipavo milina :/
Razmisljam da daske nove kupim, ali skupo mi ove bacit nepotrosene :/

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pretpostavljam da ti naslanja u teškoj zemlji. Probaj za koji cm smanjiti dubinu i trebalo bi biti bolje. Tak sam si ja pomagal na plugu bez pretplužnjaka.
Pravilno podešeni pretplužniki puno pomognu. Gornji sloj zemlje bace pod brazdu pa onda nije važno jel ostatak brazde okrenut do kraja ili djelomično. To je samo moje malo iskustvo.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja mislim da se kod mene neda orati,smrznuto je.Ja sam svoje završio još dok je išlo ali je več i onda bilo negdje gdje je naknap išlo.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Evo i od mene par slika sad vec proslogodisnjeg oranja ,konkretno usluge ,malo kasnim s stavljanjem slika al što je tu je ,i oranje s kombinacijom koja je jeftina i tehnologijom zaostala nasprem skupe i moderne kombinacije ,također i dokaz i meni i vama da uz malo volje i truda može orat kao i ta neka druga skupa kombinacija koju mnogi od nas imaju i nemaju.

viewer.php
[/URL][/IMG


viewer.php
[/URL][/IMG]

viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Ma daj. Rus + IMT. Pa gdje to more dobro delati. Ionak ti plug samo prislanja. :icon_thumright: :drink:
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Poseban dan bio valjda taj put dado pa su uspijeli delat dobro ,cak nije ni prislanjao brazde :icon_e_wink::drink: ,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na takvoj laganoj zemlji sam uvjek tak lijepo oral sa IMT plugom, bitno da nema previše mase gore, odnosno čim manje to bolje, ko na tvojim slikama gore.
 

kalimero

Novi član
Tu od
30 Stu 2016
Poruka
12
Ako IMT plug ima dobra crtala dosta dobro ore i kada zaorava kuruzovinu ili travu.

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
@ šanana ,ja sam napravio nosače za predplužnajke od drugog pluga kojeg imam ,i s predplužnjakima IMT radi dobro i u teškoj zemlji ne naslanja brazdu dok je bez predplužnjaka druga priča.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Kad imaš dobar predplužnjak nije problem ni kad naslanja, bitno da je masa na dnu brazde.
Ako je zimska brazda svejedno je, svakako će se sasuti do proljeća.
Bar ja tako mislim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh