• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Nemoj se ljutiti, svako ima pravo na svoje mišljenje.

Moje mišljenje je da su neki plugovi prenapuhani po svemu viđenome do sada. A da svi isto mislimo, ne bi bilo zanimljivo
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Glupo je uspoređivat domace i strane kad 90% zapadnih ima bolje specifikacije i opremu.
Zasto su onda zapadni nabubani opremom ako su tako vrhunski? Zato sto je plug skup svega, od spica raonika do plaza, a ne raonik i daska kako dosta ljudi ima misljenje.

Evo jedan domaci sa malo vise opreme

https://www.youtube.com/watch?v=at1a3wFbkUU
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Da nema takvog podcjenjivačkog stava prema domaćoj pameti i industriji, bili bi više samodostatni, i nebi trebali uvoziti puno toga, od mlijeka pa do plugova i dalje...i nebi naši ljudi morali iskati kruha po svijetu.

Mojih 5 lipa...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Domaća industrija je prestala postojati nakon kraha socijalizma,a prije toga su bila neka druga vremena kad su bili dobri i IMT,i Torpedo,i OLT... Danas to više nije tako. A i nemojte se zavaravati,što se bar tiće ove teme,i plugova,treba probati pravi plug,i onda suditi,nije sva razlika samo u tome kako zaorava,to ako netko zapadni plug dobro ne postela,nije krivica pluga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Da, ali kak nema potrebe za domaćom industrijom, tak nema potrebe ni za domaćom proizvodnjom mesa, mlijeka, ma ničega...
A od čega onda da ljudi ovdje žive?

Da se prestane kupovati strano, dalo bi se prostora domaćoj industriji, a ovak svi skupa lijepo tonemo...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
domača industija prije raspada je imala sva moguča sredsta na raspolaganju ,novac , kadar i pristup jako kvalitetnom matrijalu , stvorila je jugo , IMR , tamiča , imv , dvd , ....itd. čast izuzecima tipa dalmacijavino , iločka graševina , badel , stubičke toplice ...nevolja je samo kaj je izuzecima vladala i stara grčka , pa ispada da i to nejde u izuzetke .

Da nisu bile carine i kontroliran izvoz deviza nitko ne bi posezal za nacionalnim ponosom pa čak ni za sindikalnim svinjskim polovicama .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
screenshot windows
Ovo nije IMT ni OLT radio nego zapadni plug.
Po čemu je ovo bolje zaorano od ovog

705ee97158d8287746f6e9bdd9fb6534.jpg


Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
dobro zaoriva ovaj doljnji plug..koja je to proizvodnja? i čini i se da je malo uža prva brazda
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jbt. u ovoj temi se valjda vodi najduža bitka od otvaranja foruma,čiji bolje i dublje ore,i dalje postaje zanimljivo promatrati.
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
205whme.jpg

još taj komad i gotova zimska brazda. napokon :)
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Jedino su gogo i mame potrefili ono šo sam htio reči onom slikom ostali se opet prepiru bez veze. Šta vam vrijedi dobar plug ako neznate delati ili delate to kao preko one stvari.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Raslo bu kak god da se zaore.
Važno je to obaviti s čim manje napora za traktor i vozača, i čim bolje okrenuti a ne prisloniti brazdu.
Ljepota je za natjecanja, a za ljude koji od toga žive, cifrarija je gubljenje vremena.

Netreba biti rob ničemu, pogotovo ne plugu. Ionak svako oranje poslije zime, u proljeće izgleda jednako.
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Oranje kod mene od prije mjesec dana, izorao sam 12 hektara od planiranih 35 hektara još 25 ha ostaje za proljeće ....
Sad trenutno ne mogu više oarati nejde plug u zemlju užasno je smrzlo..možda kroz par dana otpusti kad snjeg padne pa onda.
Orat ću sve do kraja ovog mjeseca ako se bude dalo ,kasnije ništa više jer mi nebude dobro promrzlo pa bude onda katastrofa za pripremu na proljeće.
Fiat-Agri 80-90 i Eberhardt D90 14 coli & Brenig isto 14 coli ..vidi se na jednoj fotki :eek::









[YT]https://www.youtube.com/watch?v=VAJBK83L8NM&t=14s[/YT]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
Traktor kupljen ili iznajmljen? Ti si proširio dosta obradive površine ili se varam?
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Iznajmljen je traktor od kolege.
Je dosta sam proširio i svake godine sve više obrađujem zemlje sad sam na 55 hektara. 40 ha oranica i 15 ha livada
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Lijepo kolega, radi samo.
Pretpostavljam da je i kod tebe situacija sa zemljom ista kao i kod mene, da je ima dosta slobodne a i neobrađene?
S cim se tocno baviš? :)

Smrzla je zemlja jako, ja isto još imam za orati zemlje koje sam uzeo u najam, ali ne bude islo cini mi se..
 

Najnoviji postovi

Na vrh