• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja orem sa tomo vinkovicem
c065.gif
i neizorano ostane mi manje od pola metra :(happy):
naravno da ta zadnja brazda ide malo plica kako bi ga freza lakse popunila jarak,,,
c085.gif

Ja imam malog Fegusona za te stvari, orem s Oltovim jednobrazdnim plugom, i onda zadnje dvije brazde s dvobrazdnim IMT-om, ali opet ostane. Dobro, nije to tako strašno, al nekako mi štihača nije instrument po mom ukusu! :icon_razz:

Meni bi to bila zadnja opcija...ali zašto uopce orat plastenik...ja bi samo sa podrivačem prošo ili sa lopatarom, ne znam kako kod vas zovu to, danas se stvarno nudi puno opcija za plastenike bez oranja

Moram nekako zaorati gnoj, i ostatke od biljaka, a i dobro je preorati zemlju radi raznih razloga. Na proljeće ide gore rotodrljača da se zemlja poravna i stisne, zatim se komplet sve pokriva s prostirkom za plastenike, i tu se proizvode presadnice povrća, kad se plastenici u osmom mjesecu isprazne, onda podrivam, pa pripremim s rotodrljačom, i tad se sadi povrće na foliju, onda opet oranje i tako u krug... Razmišljao sam već o lopataru, ali ne znam kako bi on zakopao gnoj? Nisam vidio uživo kako radi, samo na snimkama...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ispadne li ti to satnica malčiranja kao kod zapuštenih parcela bez drvenastih biljaka?

Ma ja za sve isto računam jer u prašumu neću ni ulazit, to radim ako tko pita ali izbjegavam uslužno i za cjepanje ako idem isto uzimam
Gogo ja sam vidio lopatara jer ga ima prijatelj,dođe ti skoro isto ko da na ruke kopaš a imaš i one priključka ko freza samo ima lopatice od kultivatora,sve predviđeno plastenicima
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Današnje oranje.
Kada sam krenuo bilo je vlažno ali sada ide sve bolje.
42ec501bf8d477155a347e5bcd75f348.jpg
217e2ca1bf59d0f165005b37066982d0.jpg
7a7f67d47a80feeb464546f7d3e596bd.jpg
4434a543bea29a3d1928545b3b7d2d0a.jpg


H. mate9
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
U zraku su jer je čista njiva i nema potrebe da ih trošim..
Inače pretplužnjake spuštam ako plitko orem ili ima mase a sada je zimska brazda pa ne trebaju..
Inače ovo je površina od 35 jutara i treba mi 6 dana u prosjeku da po orem..


H. mate9
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Stvaraju i dodatni otpor, pa ako ne trebaju bolje ovako

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ovo je najteža crnica i ore se 4 sporom a negdje i 3..
Orem 10 sati na dan i po trošim rezervar goriva..
Treba mi 2 sata za jutro u prosjeku

H. mate9
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Iwanho. Kod mene nema forsiranja posao neće pobjeći a evo i dalje orem istu tablu.. Još 10 ak dana i gotova zimska brazda..
a8ba6d6c36678833e106d3f46bfd98fb.jpg


H. mate9
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovo je najteža crnica i ore se 4 sporom a negdje i 3..
Orem 10 sati na dan i po trošim rezervar goriva..
Treba mi 2 sata za jutro u prosjeku

H. mate9

To je razumljivo, ja sam mislio da oreš više sati dnevno...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
10 sati je i previse, bar meni. Oko 8 sati ako orem to mi je puna kapa. 10-12 jutara na dan sa uvratinama, pisanjem...
Ovako bez pauzi oko hektar na sat ide.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Meni traktora nikad dosta. Kakav je to posao, sjediš, okrečeš volan, mrdaš ručice...
Odmor za dušu.
A kad nema vanjskog oranja,preselili smo se pod krov-





 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Orem i ja.
Ostala mi jedna parcela na koju bum navozil gnojnicu ovih dana i gotovo i onda ju izorem i gotovo za ovu godinu.
Kombinacija još uvjek ista. :eek::















 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gogo,
evo ti zahvala i to posebno zbog 3. rečenice. :)
Ništa nije teško ako se dela s voljom. :icon_super:
 

Najnoviji postovi

Na vrh