• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Koliko je te kiše palo u zadnje vrijeme uopče nije blato. Samo šta je na mjestima zemlja strašno zbijena. Gornji sloj balav a dolje još tvrdo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nedugo je palo puno kiše pa čekam sušnije vrijeme. Na dugoročnim prognozama je siječanj za sada dosta suh. Ako ne bu prilike prijebum na proljeće. Zemlja je dosta lagana i kad je vlažnost optimalna, lijepo se rasipa u oranju.

Dado,
lijepo se izoralo i ovo tvoje oranje bi u proljeće trebalo biti bolje od onih koji su izorali odmah po skidanju kukuruza. Pogotovo kod onih koji imaju lakšu zemlju.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Nešta se priča o suši iduće godine. Koliko je to točno budemo još vidjeli. Zato sad malo budem forsirao da se uhvati što više vlage za proljeće. Moje je da napravim šta mogu, a dalje kako bude.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Nije moja zemlja niti drva. Ne smetaju mi. Šta mi zapne za traktor odsječem. Ovo ostaje zbog gazda i zbog međa.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vlastel,
lijepo izgleda oranje, (y) a plug je malo neuobičajen. :oops: Čini mi se da se kompletna zadnja glava može pomicati po nosivoj gredi i time smanjivati ili povečavati zahvat. Ako sam u pravu, to je zanimljivo rješenje, jedino greda mora biti dovoljno moćna da prenese povećana torzijska naprezanja.
Predlažem da poslikaš plug s više strana i malo opišeš kak je s njim delati.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Da, regulira se od 12 do 16. Jako je potrošen, ali sam ga platili 5.000,00. Dobro dela na oba dve strane. Ima jako duge daske, pa ljepo zapira brazdu. Naravno, mi bi htjeli da idealno meće g bregu, ali to baš nejde tak. Skinul sam tanjure i navaril noževe
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ne izgleda loše nego kak iwnho kaže malo.je neuobičajen,al oranje izgleda super. Daj neku sliku da ga vidimo cijelog
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Zanimljivo...pri većem zahvatu veća je i udaljenost plužnih tijela.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,621
Kaj je i logično za neometan prolazak mase bez štopanja.....
Jel to talijanski plug? Talijani imaju karakteristične ovakve "pravokutne" predpužnjake, bar kolko sam uspel primjetiti na youtubu...sad me slobodno okarakterizirajte ko google majstora 😅
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Nizozemska. Capone. Budem ujutro poslikal cijeloga

A ke mislite o potrošnji? Od pola 8 do pola 2 , 32 litra
 
Na vrh