• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hahaha to tako mora, da selo vidi.

Ma već su se pofrkali blatobrani, morat ću od tankog flaha napraviti "okvir" po rubu da ga drži kako spada.

A nisam ni vraćao blatobrane kada sam radio prednju viču jer sam prošle godine imao problem u oranju kad krene skupljat oko nosača blatobrana pa onda izvitoperi blatobran.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ma frajer prije mene sta je radio tu parcelu je oro do glistine kuce pa je dole bilo malo tvrđe, blokade upaljene i onda ga voli okretat kardan,imam ga uskoga radi vinograda a za oranje bi ga trebo širit ali sam ljen, ove godine ce tu bit krumpir a sljedece godine sadim vinograd, imam i komande od hidraulike one me drže a namjestim se bočno,nemam puno mislim da sam u dva tri dana sve skupa oko hektar preorao
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
I kod mene se malo juče oralo IMG_20200118_130115.jpg IMG_20200118_130115.jpg
Posljedice takovog oranja
 

Prilozi

  • IMG_20200118_130056.jpg
    IMG_20200118_130056.jpg
    153.3 KB · Pregleda: 72

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
499
Kak vuće kuhna?lako il?zahvat?
Pa onak naspram kvernelanda istog zahvata kuhn se teže vuče..
Al dobar je plug..
Zahvat 14 coli
Moze biti od 12 do 16 coli..
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
499
Zašto tako plitko ?
Na ovim lakim zemljama ja ni ne orem dublje od 25 cm ..
Svake godine
Zašto tako plitko ?
Svake godine tako orem na lakim zemljama nema potrebe dublje za kukuruz tako mi se pokazalo vec 3 godine..
Jedino di je teska zemlja tu orem 30 cm al sa dvije brazde..
 

Najnoviji postovi

Na vrh