• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Za tri vreće (45kn) nebum propal. A kupil sam onaj peletirani gnoj...do slijedeće jeseni kad možda budem dobil prikolicu štalskog.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Da ne mislite da samo ovdje gubim vrijeme, jučer sam se malo vozikal po vrtu:

Obavljena je kalcizacija...


vrlo skupim rasipačem :D


Prva brazda


i još nekoliko, tak da nisam stigel ni naštimati plug, a već je bilo gotovo (zahvaljujući brzom rikvercu :) )

Istina, traktor je malo preslab za plug i veličinu zemlje :hahah:
Ako se pitate zakaj to nismo "stigli" izorati u jesen, to je zato jer je dan prije pobrana cikla...
Još da je gore crtalo bilo bi i to dobro oranje:sick::giggle::unsure:
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Nije baš...nikak nisam mogel namjestiti da zadnja brazda ne zasipava prvu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na početku mojeg oranja (post 3074) sam imal sličan problem (prva brazda manja, druga veća). Uspješno je riješen skraćivanjem toplinga. Dubinu određujem regulacijom vučne sile.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Jesam i to, samo kaj onda plug hrda jer je plaz u zraku. Raspustil sam desni španer i povlekel ručicu skoro skroz naprijed.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Ha kak kažu ljudi škrti dvaput plati, za nekaj pod koso i gemišt bi se plug uštimal makar trajalo čitavo popodnr:rolleyes:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Fala, bil sam prije gotov neg kaj bi ga uštimal.
Za koga je, dobro je :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam na svojem zamijenil glave. Zadnje koje imaju duže plazove sam del naprijed. To mi jednak dobro funkcionira i s dvije i samo s jednom brazdom kad skinem zadnje glave.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ima moja prednja brazda dugi plaz.
Plug je prepravljen i nema puno veze s tvorničkim.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako se ne bu rasipala prije pripreme, s ovom zadnjom parcelom bu "lijepog"posla u pripremi. Djeluje mi kao dosta teška zemlja i za takvu zemlju je lijepo izorano.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
Samo i da padne par puta jaca kisa naglo, bude ju malo rasipala
Dosta je mokro kod mene, ne mogu sad potanjurati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Moze mi netko reci kako bi izgledalo oranje traktorom imt 549 i plug 755, s tim da su na traktoru zadnje gume 13.6 gazi li zemlju ili to ide normalno??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Pogledajmo je oranje vrta sa sličnim plugom, a guma je širja za 10 cm od te koju spominješ
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ok, hvala. Nabavio sam taj traktor s tim gumama pa me interesira mogu li koristit prikljucke od 539
 

Najnoviji postovi

Na vrh