• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
;).Hehehe. Vidim, da imaš ovaj traktor dobro naštudiran. Koristijo sam tvoj savijet, da radiš sa režimom 16+8 i koristiš brzi povratak. A blatobrane sam zbog sigurnosti skinuo. Prvo sam mislijo skinuti samo desnog, al sam na kraju oba. Znaš sam-"poslije rajanja nema kajanja".
Išlo super, jer zemlja bila ljepo suha. I još prijatelju baščo zaorao i sve prefrezao.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
To je još od Samea 95, u originalu je 3+1 no od vlasnika do vlasnika se 'zagubila' ta jedna, sad baš fali.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
4 godine kod mene več taj taljan, ali srbinu je to druga orba. Mi se čini, da je to još originalan IMT, jer ima to napisano na naljepnici. Kupijo kot komšije. Bijo VK, al ga spustijo u verzijo NK.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zakaj si ga spuštal. Moj Regent ima klirens oko 68 cm, a mali Batuje je nizak. Kad sam s niskim zaoraval pomalčiranu kuruznicu (prije nek sam kupil Regenta) često se štopal, a s Regentom sam bez problema zaoral rauolu visoku 150+ cm.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
nizka je to verzija tog serije traktora a i 3 il 4 cm su mi ruke krače od tvojih originalnih ruk, i kad sam išao na kupnju pluga, nikako da ga podignem.Sve samo nekako do kuče vukao po tlima, nego po zraku. PA se na brzo odlučijo odmah kod dolazka kuči po 250 metara. NA kraju, kad se preradilo i naštelovalo na njivi, postojila bi nekva opcija, da bi virojatno nosijo i visoki klirens, al ne visoko od tal. ZAto svejedno ne požalim, da prerađeni, a ni Raule ni kukuruz neču podoravati više, jer toga ne sadim. Razmišljam celo, da bi se plug prodao, jer kome treba plug za 15 ari njive. Al na kraju svega, ak koristim usluge, u 15 godinama platim usligo sigurno toliko, koliko plug vrijedi. A to znači, da nakon 13 godina plug če se izplatiti i če biti moj odplačen i još orem, kad mi paše. Loša je strana samo to, da treba imati mijesto za sahranbo za njega.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala na pojašnjenju. Sad mi je jasnije. Nisam znal da su na tvojem traktoru podizne ruke kraće. Jel to posljedica ugradnje automatskog prihvata?
Nemoj prodavati plug. Mjesta se uvijek najde toliko, a izoreš si kad tebi paše. Plug nije osjetljiv priključak u pogledu garažiranja. Zaštićen od korozije može biti vani.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
MA da jesu, tekom mijenjave brze kuke za okaste prihvate. Čini mi se za 3,5 cm.
Da, ne smeta mi tako jako. Ostat če, a i bez tog novaca čem preživjeti.
 

Tomi89

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2017
Poruka
78
nizka je to verzija tog serije traktora a i 3 il 4 cm su mi ruke krače od tvojih originalnih ruk, i kad sam išao na kupnju pluga, nikako da ga podignem.Sve samo nekako do kuče vukao po tlima, nego po zraku. PA se na brzo odlučijo odmah kod dolazka kuči po 250 metara. NA kraju, kad se preradilo i naštelovalo na njivi, postojila bi nekva opcija, da bi virojatno nosijo i visoki klirens, al ne visoko od tal. ZAto svejedno ne požalim, da prerađeni, a ni Raule ni kukuruz neču podoravati više, jer toga ne sadim. Razmišljam celo, da bi se plug prodao, jer kome treba plug za 15 ari njive. Al na kraju svega, ak koristim usluge, u 15 godinama platim usligo sigurno toliko, koliko plug vrijedi. A to znači, da nakon 13 godina plug če se izplatiti i če biti moj odplačen i još orem, kad mi paše. Loša je strana samo to, da treba imati mijesto za sahranbo za njega.


možda ti ovo može pomoći
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
"Tomi" , nema Goldoni ovakvih poluga. Al problem kod mene bijo je drugačiji.JA samo zapalijo traktor i idemo po plug i se postavimo pored njega, zakačimo ruke i topling i eto belaja-ne podigne. Al nije mi bilo, da sve ja to odkačujem i ruko ljevo, koju je tada bila još ova orginalna, koju trebaš izvzeti svornjak i okretati, da to radim, htijo sam samo, da se dovučem kuči tih 250 metara. KAd doma gledao, svatijo sam kdje problem i mijenjao ljevo ruko, za ovo desno na dvinto, koju sam imao u rezervi u radioni, jer sam jo skinuo sa desne strane, kad namijestijo cilindar vertikalan umijesto ruke. TAda sam ju samo zašaraufao više od prije prijašnjo i bolje bilo. Ali na kraju još sam samanjijo klirens pluga, jer nije bilo nikakve potrebe, da imam VK.LP
 
Na vrh