• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
Meni su pretplužnjaci 2/3 u zemlji, znači možda cca 15 cm. To je negdje oko pola dubine oranja. Jel dobro ili nije ne znam, meni se pokazalo dobro.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pa to je točno toliko kak sam napisal. ako oreš 30 cm, pretplužnjaki kidaju 15 cm (tvoj navod), a ako smanjiš dubinu oranja za npr. 7 cm, oral buš na 23 dubine a pretplužnjaki buju skidali 8 cm. u tom slučaju je to 1/3 dubine oranja.
Izgleda da su kod mene jednako podešeni po visini i najljepše ide kad orem 27-28 cm. ;)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,131
Zašto? Pitam, jer možda nemam dobro podešene visine, trenutno na mom Rabewerku oni samo odbacuju malčiranu kukuruzovinu.... a plug je ionako takav da bi sve skupa preokrenul naopačke i bez predplužnjaka
Moj pretpluznjak je podesen na 15 cm visine od zemlje, a orem pretezno 25 cm i to mi tako radi idealno.
Mozda se tvoji pretpluznjaci mogu stelati i lijevo i desno, ako su na okruglom nosacu pa bi ih jos tu trebalo zakretati.
A i mozda su oni mali za livade, za kukuruzovinu trebaju biti oni visoki.
Ja sam se preporodil od kak sam si to stavil na plug.

Izoral sam sa tim pretpluznjakom na jednobrazbom plugu preko 25 jutara u jednoj sezoni i nije bilo trunke mase vani, a oranja ravna ko na stolu.
Sad je tek taj jednobrazac pravi plug, prije toga nije bil ni poluproizvod.
20201218_174926.jpg
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,527
Ja nastupam od srijede dok duhan naberem malo se družit sa svojim zelenim, nebi orao, al nemam gruber nikakav ni tešku tanjuraču.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Da li bi bilo dobro sad navoziti stajnjak poslije ječma i preorati, pa ostaviti do jeseni i onda opet preorati? Uvijek vozim stajnjak na jesen ali bi možda sad ako je to dobro
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Jučer je pala proba. Moral budem pomalčirat repicu jer nisam niš prašio jer nemam s čim. 20210730_152907.jpg Zakopčan bez ikakvoga štelanja,trebalo bude spustit malo pretplužnjake i nagib poštelat jer nisu na istoj poziciji šarafi al sve u svemu ide plavac s njima ko raketa s praznim kolima🤣🤣 20210730_154033.jpg
Zahvat je čudo jedno a kasnije sam naštelao bolje i prvu brazdu koja isto ide preko cilindra tak da je plug stvarno iznenađujuće dobar.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Crtala nema, a kaj ne vidiš kotač🧐?
Kak bi 6 brazdi išlo bez kotača🤣🤦‍♂️
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,641
Jučer je pala proba. Moral budem pomalčirat repicu jer nisam niš prašio jer nemam s čim. View attachment 39187 Zakopčan bez ikakvoga štelanja,trebalo bude spustit malo pretplužnjake i nagib poštelat jer nisu na istoj poziciji šarafi al sve u svemu ide plavac s njima ko raketa s praznim kolima🤣🤣 View attachment 39186
Zahvat je čudo jedno a kasnije sam naštelao bolje i prvu brazdu koja isto ide preko cilindra tak da je plug stvarno iznenađujuće dobar.
Ne moraš ni izlaziti van da bi ga naštelal.... Ajd jedino predplužnjake
Big like👍🤟
 

Najnoviji postovi

Na vrh